Dekorace: Švestičky z naší zahrádky - 05/2013

Tento krásný projekt z dvoudírkových korálků Twin od Veroniky Ziminky Mrázikové se nám nevešel do podzimního čísla časopisu Korálki 05/2013 a tak se s vámi o něj podělíme aspoň tady.

Švestky můžete zavěsit jako náušnice, či přívěsek, anebo jimi dozdobit cokoliv ve svém bytě. Třeba kroužek na ubrousky, případně svíčku, jejichž čas opět se zkracujícími dny nastává....

 

text a schéma: Veronika Ziminka Mráziková

foto: Šárka Rooya

Pomůcky :

Dvoudirkové korálky Twin

Rokajl 11/0 modré a hnědé barvy

Mačkané lístečky

Vlasec 0,25

Na vlasec v délce 1 m navlékněte pět korálků Twin modré barvy, nechte si konec asi 5 cm a svažte je do kruhu. Delší konec vlasce provlékněte druhou dírkou v korálku ze kterého vycházíte, navlékněte nový korálek Twin a vlasec provlékněte horní dírkou dalšího korálku Twin z prvních pěti. Takto přidejte po jednom korálku po celém obvodu a po ukončení řady pokračujte do horní dírky prvního přidaného korálku Twin. 

Ušijte dvě další řady, ale přidávejte po dvou korálcích.

Další řadu šijete z korálků Twin takto: Přidáte jeden nový korálek, sešijete dva korálky k sobě a opět přidáte jeden  Twin. Pak projeďte stejnými Twiny ještě jednou, ale mezi korálky Twin, které jste sešívali, navlékněte dva korálky 11/0. Ušijte poslední řadu přidáním korálků Twin a za druhé dírky je stáhněte k sobě.

Švestičku máte téměř hotovou, nyní jí musíte udělat stopku. Navlékněte 5 korálků hnědé barvy, mačkaný lísteček a jeden hnědý rokajl, vraťte se lístečkem a pěti rokajly zpět ke švestičce, provlékněte vlasec korálky k druhému konci, udělejte uzlík a konce ustřihněte. 

#Dekorace Materiál #Korálky #Vlasec Náročnost #Lehká Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí