Prsten sluníčkový - obtížnost 1 - Korálki 3/2014

Naše věrná čtenářka Míša Mansfeldová pro vás připravila jednoduchý prstýnek s korálky a píše:

Při výrobě tohoto šperku jsem se nechala inspirovat barvami zapadajícího slunce, jež prozáří večerní oblohu svou dech beroucí krásou.

Ustřihněte si cca 1,50 m nyma a navlékněte jehlu. Na nit navlékněte 3 červeno-oranžové rokajly a posuňte je na konec nitě. Nit pevně zavažte.

Středem spodní strany prstenového sítka provlékněte jehlu s nití.

Navlékněte jeden červeno-oranžový rokajl a další dírkou v sítku provlékněte jehlu dolů. Vedlejší dírkou opět provlékněte jehlu nahoru a znovu navlékněte jeden červeno-oranžový rokajl a vedlejší dírkou znovu protáhněte jehlu dolů. Takto postupně pokryjete celé prstenové sítko červeno-oranžovým rokajlem.

Po pokrytí prstenového sítka červeno-oranžovým rokajlem protáhněte jehlu s nití středem prstenového sítka a jedním červeno-oranžovým rokajlem.

Navlékněte 2 rokajly – jeden červeno-oranžový a jeden žlutý. Jehlu provlékněte zpět navlečeným červeno-oranžovým rokajlem. 

Protáhněte jehlu druhou stranou našitého červeno-oranžového rokajlu na sítku.

Jehlu protáhněte dalším rokajlem a opět navlékněte jeden červeno-oranžový a jeden žlutý rokajl. Jehlu provlékněte zpět navlečeným červeno-oranžovým rokajlem a protáhněte ji druhou stranou našitého červeno-oranžového rokajlu na sítku. Takto budete našívat rokajl na celé prstenové sítko.


Až se dostanete na kraj sítka tak protáhněte krajové rokajly ne jednu, ale dvakrát. To znamená, že jehlu protáhnete krajním rokajlem. Navléknete jeden červeno-oranžový a jeden žlutý rokajl. Jehlu provléknete zpět navlečeným červeno-oranžovým rokajlem a protáhnete ji druhou stranou našitého červeno-oranžového rokajlu na sítku. Opět ještě jednou navléknete jeden červeno-oranžový a jeden žlutý rokajl. Jehlu provléknete zpět navlečeným červeno-oranžovým rokajlem a znovu ji protáhnete druhou stranou našitého rokajlu. Takto pak budete našívat rokajly na ostatních krajních korálkách. Tímto docílíte toho, že prstýnek bude plnější.

Až bude celé sítko obšito rokajly, protáhněte jehlu s nití směrem dolu a nit zavažte. Pro lepší fixaci můžete i zakápnout lepidlem. 


Na závěr spojte obšité sítko s prstenovým základem a prstýnek máte hotov.

Text a foto: Michaela Mansfeldová


http://www.fler.cz/missaa


https://www.facebook.com/pages/Missaa/152620604925991


 


Žiji v krásném jihočeském městě Prachatice, které bývají též nazývány "Bránou Šumavy".


Je to už několik let co jsem propadla korálkovému kouzlu šitých a ketlovaných šperků, které jsou pro mě příjemným odreagováním. Ráda občas zkouším nové techniky a moc mě těší, když mohu svou tvorbou udělat radost ostatním.


Dále také ráda vyšívám a tvořím z papíru.

#Prsten Materiál #Kov #Korálky Náročnost #Lehká Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí