Náhrdelník a naušnice: Spoutaní motýli

Obtížnost: 1

Pojďte si vytvořit sadu náhrdelníku a náušnic inspirovanou tropickým lesem – ten v náhrdelníku zastupuje temné ebenové dřevo. Korálky, tvářící se jako kovové, jsou kvalitně pokovený plast, lehčí a tím i poho- dlnější k nošení.

Materiál a pomůcky:


- ebenové korálky různých velikostí


- pokovené plastové korálky, popřípadě kovové korálky


- 1 tibetský skleněný korálek


- cca 120 cm jemného plochého řetízku


- 4 kaloty


- stiskací rokajly


- zapínáníprotikusem


- naušnicové afroháčky a spojovací kroužky (všechny kovové části  v barvě gun metal)


- kulaté, ploché a štípací kleště


 

Ustřihneme si 45 a 48 cm plochého řetízku (délku si přizpůsobíme). Oba navlečeme do jednoho stiskacího rokajlu a ten stiskneme plochými kleštěmi cca 7 cm od kraje kratšího a 10 cm od kraje delšího řetízku.

Na lanko navlščeme korálky a kleštěmi zamáčkneme kleštěmi stiskací rokajl, aby se korálky neposunovaly.

Na volně visící konce navlečeme po jednom motýlovi a stiskacím rokajlu, které opět stiskneme stiskacími kleštěmi, aby se nepohyboval.

Stejným způsobem, pomocí stiskacích rokajlů libovolně umístíme korálky na delší konce řetízků a nakonec je zastřihneme na požadovanou délku. Postupně zakončíme: na konec řetízku navlékneme kalotu a stiskací rokajl, ten stiskneme a misky kalot přes něj opatrně zavřeme prsty nebo plochými kleštěmi.

Očko na kalotě zkroutíme do malého šnečka kulatými kleštěmi, čímž upevníme na jedné straně karabinku a na druhé straně protikus, v našem případě očko.

Na obrázku vidíme, jak bude vypadat hotové zapínání.

Na naušnice si ustřihneme 2x cca 5 cm řetízku, motýly upevníme na konce stiskacími rokajly a na druhém konci vždy zakončíme kalotami stejně jako u řetízku.  Pomocí kulatých kleští šnečkem upevníme k naušnicovým afroháčkům stejně jako předtím řetízek ke karabince a kroužku.

Ať vás motýli šimrají do letního snění přeje Vaše Šárka Rooya.


 


text a foto: Šárka Rooya


 

Copyright © 2007-2023 Šárka JiřičnáNastavení soukromí