Brož: Mramorová minimozaika

Obtížnost: 1

 

Jeden z trendů letošního jara a léta je opět inspirovaný přírodními doteky, ale tentokrát v něm hraje velkou roli cementově šedá - materiálově i barevně jí mramorové kameny přesně odpovídají. Pravoúhlost může evokovat architektonické prvky a ty i jsou letos velmi vítané.

 

Materiál a pomůcky:
mramorová a skleněná mozaika
disperzní lepidlo na mozaiku
vanička na brož
spárovací hmota (vše Efco)
voda
pinzeta
malá nádobka
plochý štětec
měkký hadřík

Nejprve si „nasucho“ vyskládejte vzor z mozaikových kamenů do vaničky. Pokud jsou některé z nich příliš velké, přizpůsobte si tvar uštípnutím mozaikovými kleštěmi (obr. 1).

Až jste si opravdu jistí, že takto je to to pravé, potřete vaničku lepidlem (obr. 2). Pokud pracujete velmi rychle, můžete celou, pokud si chcete dát načas, raději natírejte postupně, lepidlo poměrně rychle schne.

Jednotlivé mozaikové kameny vkládejte pinzetou, půjde vám to lépe od ruky (obr. 3). Po vložení všech nechte lepidlo proschnout, zprůhlední a tak poznáte, že je skutečně suché.

V malé nádobce smíchejte spárovací hmotu s vodou – poměr volte podle návodu na krabici. Spárovací kaši naneste plochým štětcem pečlivě do všech spár mezi kameny i na okrajích (obr. 4).

Po několika minutách spáry zavadnou a to je přesně okamžik, kdy je třeba celou brož očistit měkkým hadříkem (obr. 5). Pokud byste se do čištění pustili příliš brzy, poničíte si spáry, a pokud příliš pozdě, nepůjde už spárovačka odstranit. 

Po úplném zaschnutí povrch mozaiky stačí vyleštit a je hotovo.


 

Pěkné tvoření a příjemné nošení přeje Šárka RooyaFoto a text: Šárka Rooya


Materiál zakoupíte na www.rooya.cz


Připraveno pro "Žena v autě".
http://www.zenavaute.cz/index.asp?menu=770&record=32468

#Brože Materiál #Přírodniny #Lepidlo Náročnost #Lehká Technika #Mozaika
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí