Jak vytvořit pružinku

potřebujete pružinku na připojení kůže, stuhy nebo voskované šňůry k zapínání nebo k další části šperku. A právě tu vaši barvu nikde ne a ne koupit? Pomocí běžně dostupných pomůcek si ji snadno vyrobíte. Podívejte:-)

Pomůcky :

Pomůckykulaté kleště, štípací kleště, špejle nebo párátko nebo vařečka
Materiál:  měděný drát o průměru 0,8 nebo 1 mm

Krok 1

Uštípněte kleštěmi 7 cm drátu (průměr 0,8 mm) a přiložte podle obrázku na špejli nebo párátko.DRÁTY V OBCHŮDKUA NA TRÉNINK RADĚJI OBYČEJNĚJŠÍ:-)

Krok 2

Drát navíjejte kolem párátka nebo špejle...

Krok 3

...až na konci zbude jen malý kousek jako na obrázku.

Krok 4

Štípačkami uštípněte libovolný konec, těsně u poslední otočky pružinky. Ale jen jeden z nich:-).

Krok 5

Na neuštíplém konci vytvarujte kulatými kleštěmi očko. Chytťe si drát kleštěmi co nejvíc na okraji, zamezíte nežádoucímu kapkovitému tvaru očka. Pokud ho tedy chcete mít kulaté:-)

A pružinka je na světě

ze sedmicentimetrového drátu jsem si vytvarovala pružinku malou, hodí se třeba na voskovanou šňůru o průměru 1 - 1, 5 mm. Zkuste si, jak "jdou" vaše ruce - děláte-li větší očka, potřebujete o kousek delší drát. A pak zkuste přidat na tloušťce špejle (modelářské jsou tlustší) a hnedle máte i větší pružinku. Můžete použít drát o průměru 1 mm.

Kůži, voskovanou šňůru nebo stuhu připojte tak, že po jejím navlečení do pružinky zamáčknete poslední otočku drátu.Drobnost k dokonalosti

Aby drát neškrábal a nepíchal, můžete ho hned po ustřižení zabrousit zakulacovačem drátů. V obchůdku ho najdete TADY

No rights reserved čili kopírujte a užijte si tvoření:-) ahoj Šárka Rooya

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí