Náhrdelník z pohanky

Na Instagramu mne uchvátil šperk Anny Pii Gardmo a tak jsem jí ho pochválila. A ona mi poslala odkaz na návod, podle kterého ho ušila. Světe div se, je z webu české Preciosy Ornely. 

Ráda bych se s vámi v tomto článku podělila o inspiraci, jak se dá tenhle návykový návod na kuličkovou dutinku taky použít. A ukládám si tímto článkem i sama pro sebe :)

Nejprve jsem si ušila tři kousky dutinky z pohankových kuliček podle návodu na webu Preciosa Ornela. Dva o délce pěti kuliček a jeden se dvěma kulička.


Všimněte si, že jsem využila dvě barvy pohanky (labrador celodekor a transparentní světle modrou) - propojila jsem barevností sklo a bižutení kovodíly. 

U každého dvou delších kousků jsem na konec našila korálkový oblouček a tím přichytila rozdělovník.

Na spodní stranu rozdělovníku jsem pomocí kroužků a jehel s kuličkou zavěsila přívěsky, dvě ušité kuličky a kousky bižuterního řetízku.


Postup, jak udělat jednoduché a kroucené ketlovací očko. Tento nýt s kuličkou je dlouhý 7 cm a tak na něj v pohodě navlečete dvě pohankové kuličky a ještě je dost materiálu na kroucené očko, paráda! 


Jak otvírat a zavírat spojovací kroužky. 


Na druhý konec dutinek z pohankových koulí jsem pomocí ketlovací jehly přivěsila dlouhý řetízek. Zapínání nepotřebuji, při téhle délce se dá náhrdelník převléct přes hlavu. 

A těšte se na další kousek, zase trošku jinak barevný, ozvu se, až ho dokončím :) Je to návykové! 

Copyright © 2007-2022 Šárka JiřičnáNastavení soukromí