Náramek: Twiny s listem

Pojďme se společně vrátit k radostnému objevování prvních dvoudírkových korálků, které se objevily v našem korálkovém obchodě. Oslovili jsme tehdy Darí Fejtkovou, která samozřejmě začala zkoumat zkoušet, co se z nich dá udělat. Pokud už Vám zásoby těchto korálků došly, zkuste si tento náramek vytvořit z korálků SUPERDUO. Náramek si můžete udělat libovolně široký podle toho, jak výrazné šperky jste zvyklé nosit a dozdobit ho třeba americkým zapínáním.

 

Publikováno v časopise KORÁLKI 2/2012

Autor: Darí Fejtková 

Pomůcky :

25 g korálků Twin

5 g zeleného rokajlu 11/0

nit Nymo nebo vlasec

2 kroužky o průměru 6 mm

americké zapínání

Ustřihněte si 1,5 m nitě. Na nit navlékněte 7 Twin korálků, 3 rokajly a 7 Twin korálků. Posledním Twinem protáhněte nit i druhou dírkou a šijte řadu zpět. Navlékněte Twin a dalším Twinem jen provlékněte. To samé udělejte ještě dvakrát.


Navlékněte rokajl, provlékněte prostřední rokajl z předchozí řady a navlékněte další rokajl. Provlékněte Twin z předcházející řady. Navlékněte Twin a dalším Twinem jen provlékněte. To celé zopakujte ještě dvakrát (obr. 1).


 

Další řadu vytvořte tak že, navlékněte Twin z vrchu (šipka na začátku obr. 2) a dalším Twinem jen provlékněte. Zopakujte ještě dvakrát. Navlékněte Twin, 3 rokajly a Twin, dalším Twinem jen provlékněte. Navlékněte Twin a další Twin jen provlékněte. zopakujte jednou. Navlékněte Twin a nit provlékněte i druhou dírkou, šijte další řadu (obr. 2). Podle obrázku 2 ušijte celý náramek.

Na začátku a konci vytvořte ve středu náramku oko z 5 rokajlů, kterým provléknete kroužek, a na kroužek připevníte zapínání (obr. 3).

Do vzniklého oka z rokajlů navlékněte na jedné straně kroužek a polovinu amerického zapínání a na straně druhé kroužek a druhou polovinu amerického zapínání.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí