Dekorace: Svítící lapač snů

Lapače snů v boho stylu jsou krásným moderním doplňkem do každého interiéru, především do ložnice. Můžou být různě velké, různě tvarované, různě barevné - přesně podle vaší fantazie.

Ukážeme vám, jak si takový lapač jednoduše vyrobit.

 

Návod připravila Dominika Jiřičná

Pomůcky :

Kovový kruh o průměru 50 cm 

Melírovaná bavlnka, vlna nebo jakákoliv jiná pletací či háčkovací příze

LED světelný řetěz na baterky

1 celé balení (10 gramů) barevného peří

Dřevěné korálky kuličky, pr. 10 mm, cca 150 ks

Nejprve si nachystejte veškeré pomůcku. Rozmotejte světelný řetěz a zkontrolujte, zda je funkční. Bavlnku nachystejte do ne příliš velkého klubka, aby se dala protahovat očky při vyplétání.

Pomocí uzlíku připevněte ke kovovému kruhu bavlnku.


Přiložte světelný řetěz a pomocí balvnky obmotejte celý kruh a zároveň přichytávejte světelný řetěz. Dávejte pozor, aby světýlka byla hezky otočená do středu kruhu. Krátký konec bavlnky schovejte společně s řetězem pod obmotávání.


Jakmile obmotáte celý kruh, udělejte ještě pár otoček přes začátek, aby byl spoj hezky začištěný. Krabička s baterkami bude viset pod kruhem. Zbytek světelného řetezu později zapletete do výpletu lapače.

Výplet se dělá jako klasický drátenický výplet třeba na vajíčka nebo na hrnce. Zvolte si hustotu výpletu rozestupy mezi prvními očky. Já jsem první řadu oček pokládala cca 15 cm od sebe.


Očko uděláte tak, že bavlnku vždy omotáte kolem kruhu zepředu dozadu a protáhnete vzniklým okem.


Na fotce je začátek označen žlutou hvězdičkou. První řada ok je značená červně.


Jakmile dopletete první řadu, přesuňte se přes první očko do druhé. Začněte v půlce prvního očka z první řady. Druhá řade je značena modře. Stejně pokračujte do dalších řad.


Uprostřed kruhu, kdy se výplet začne zahusťovat, přeskakujte v předposlední řadě očka a vyplétejte každé druhé. Poslední řadou napnete celý výplet do roviny. Bavlnku uprostřed zauzlujte a ustřihněte.


Jakmile budete mít výplet hotový, vpleťte do něj světelný řetěz. Rovnoměrně ho promotejte mezi oky.

Bavlnku nastříhejte na metrové kusy. Počet si upravte podle toho, jak husté chcete mít spodní zdobení. Já jsem zvolila 9 oddílů, kde v každém je svazek 12ti metrových kusů.


Svazek metrových bavlnek vždy přeložte napůl, protáhněte kruhem a konce provlečte přes smyčku. Z kruhu tedy v jednom oddílu bude viset 24 šňůrek dlouhých 0,5 metru.


Na šňůrky libovolně navlékněte korálky, pod korálkem udělejte uzlík a před jeho utažením vložte peří. Korálek nasuňte na brka. Tím se schová konec i s uzlíkem a peří bude pěkně otočené dolů.

Základ kruhu může být různě velký, ale i různě tvarovaný. V nabídce korálkárny Rooya jsou kovové základy ve tvaru srdce, ze kterých vytvoříte zcela jistě originální lapač snů.


Dobrou noc! :)

#Dekorace Materiál #Korálky #Vlna #Příze Náročnost #Lehká
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí