Dekorace: Lodička

Tradičním materiálem dráteníků je černý, pálený drát. Pojďte si z něj s námi vyrobit jednoduchou lodičku. 

Text a foto: Smu (Kateřina Smutná) https://www.fler.cz/smu

Časopis Korálki 2020/02 - nevydaný kvůli pandemii

Pomůcky :

železný drát 1,6 a 0,6 mm, skleněné korálky
kleště štípací a ploché

V e-shopu najdete sekci Vše pro drátování

Drát protáhněte kouskem hadru nebo kůže, aby se lépe při práci poddal. Ze silnějšího drátu si odstřihněte asi 35 cm dlouhý kousek. Prsty jej narovnejte a pomocí plochých kleští vytvarujte tvar lodičky.


Tip: Pokud ještě nemáte drátování úplně v ruce, požadovaný tvar si nejprve nakreslete a potom drát ohýbejte podle kresby.

Slabším drátem omotejte spodní část lodičky a pokračujte nahoru tak, že s jeho pomocí vytvořte vodorovné linky. Pokračujte vždy po pár otočkách okolo silného drátu na druhou stranu lodičky. V této fázi již můžete zdobit lodičku korálky.


Drátování zakončete nahoře naznačením plachet tak, že veďte slabý drát středem svisle dolů. Opět zde můžete navléknout korálek.

Tipy na použití:
Lodičku můžete pověsit do okna, na hřebík, na starou skříň. Je to milá dekorace, například na dětské letní oslavy. Pokud vás jednoduché lodičky omrzí, můžete jich více za sebou přivázat na režný provázek a vyrobit si tak závěsnou girlandu. Nebo můžete místo lodičky na pověšení vyrobit zápich do květináče. Fantazii se meze nekladou.

#Dekorace Materiál #Korálky #Drát Náročnost #Lehká Technika #Drátování
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí