Přívěsek: Sněhová vločka

Obtížnost: 1

Návod byl publikován v časopisu Korálki číslo 6/2008

Pomůcky :

6 ks větších korálků nebo perliček
132 ks rokajlu
1,5 m vlasce

Na vlasec navlékněte šest korálků, posledním navlečeným korálkem provlékněte druhý konec vlasce v protisměru. Vznikne vám kolečko jako na obrázku.  Na pravý konec vlasce navlékněte jednu perličku, pět malých korálků a v nově navlečené perličce vlasce překřižte.

Na vlasec, který směřuje z perličky nahoru, navlékněte pět malých korálků. Vlascem, který směřuje z perličky dolů, pokračujte přes malý korálek ze základního kolečka a oba zkřižte v nově navlečené perličce. Tento postup zopakujte ještě třikrát.

Teď provlékněte vlasec, který směřuje dolů posledním středovým korálkem a první navlečenou perličkou. Přidejte dva malé korálky a na druhý konec, který směřoval nahoru, také navlékněte dva malé korálky a oba vlasce překřižte v nově přidaném malém korálku. Máte hotovou středovou kytičku sněhové vločky.

Pak budete dělat výstupky. Na každý konec vlasce navlékněte jeden malý korálek a oba je překřižte v nově navlečeném malém korálku. Znovu navlékněte na každý konec jeden korálek a vlasce překřižte v dalším korálku. A ještě jednou.

Teď se vraťte již navlečenými korálky doprostřed výstupku. A to tak, že levý konec vlasce provlékněte levým korálkem, prostředním korálkem a pravým korálkem. Přidejte tři korálky a znovu provlékněte stejným pravým korálkem stejným směrem. Totéž zopakujte na pravé straně. Vraťte se dolů ke středové kytičce. Musíte přitom dodržovat směr, kterým se vlasce kříží. Vlasce provlékněte středovou kytičkou a pokračujte dalším výstupkem.

Když máte všechny výstupky hotové, vlasce zauzlujte a můžete tvořit další vločku.

Hodně úspěchů při tvoření přeje vaše Ziminka
http://www.winterie.cz

#Přívěsek Materiál #Korálky #Vlasec Náročnost #Lehká Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí