Náušnice: Velikonoční trojka do ouška

Obtížnost: 1

Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem lapačů prachu neboli dekorací k různým svátečním příležitostem, snažila jsem se vytvořit něco ryze velikonočního, ale zároveň nositelného. Napadaly mne věci jako pomlázka kolem krku, drátované vejce na klíče, korálková taštička ve tvaru slepice, ale nakonec to vyhrály vajíčkové náušnice v barvách jara s mini spirálkovými drátovanými vajíčky.

Materiál a pomůcky:
Vatová barevná vajíčka velikost 17 mm
Postříbřený drát o průměru 0,6 mm
2 afroháčky
Velký čalounický špendlík
Kleště s kulatou čelistí
Kleště štípací
Kleště se špičatou čelistí bez zoubků

Nejdříve si střed vatového vajíčka propíchněte pomocí čalounického špendlíku tak, aby se dírkou mohl provléci drát.
Nyní si uštípněte cca 15 cm drátu, na kterém si vytvořte pomocí wrapp. techniky a kleští s kulatou čelistí očko, a to tak, že v 1/3 drátu umístíte kleště a kolem jedné čelisti drát obtočíte dokola. Kratší konec drátu třikrát omotáte kolem delšího konce drátu těsně pod vzniklým očkem.

Na delší konec drátu si navlékněte vatové vajíčko a těsně pod ním opět udělejte očko na kleštích s kulatou čelistí, ale neuzavírejte ho omotávkou jako u prvního očka.

Připravte si další očko z nového cca 15 cm drátu i s omotávkou jako v prvním kroku a navlékněte ho na nedokončené očko na drát s navlečeným vajíčkem.

Následně toto očko dokončete již zmíněnou trojitou omotávkou.

Opět navlékněte vajíčko, třeba jiné barvy, a pod ním ukončete drát otevřeným očkem jako v kroku dvě, aby se na něj mohl navléci třetí připravený 15cm drát s očkem na který umístíte v pořadí třetí, červené, vajíčko.

Pod druhým vajíčkem uzavřete očko omotávkou a pustíte se do spirálkových vajíček z trčících konců drátů.
Pomocí kleští s kulatou čelistí na konci drátu udělejte maličké nedokončené očko, které dovřete stisknutím kleští se špičatou čelistí a tím vznikne malá slzička a ne kroužek.
Pomocí stejných kleští budete postupně omotávat zbytek drát okolo vytvořené slzičky, až se dostanete k vatovému vajíčku, ke kterému hotové spirálkové vajíčko přitisknete. Takto ukončíte všechny trčící dráty.

Hotovou vajíčkovou náušnici navlékněte na afroháček a můžete vyrazit na koledu.

text a foto: Vratislava Wolfová
http://studiowallerie.wz.czVlaďka otevřela v Ústí nad Labem korálkovou prodejnu, kde vede skupinové i individuální kurzy různých výtvarných a řemeslných technik. Navrhuje a vyrábí šperky, textilní doplňky, háčkované, pletené a šité modely, bytové dekorace a dětské hračky a různé úpravy textilu – batiky či kresbu.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí