Spliter: Prstýnek s motýlem - obtížnost: pokročilý

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak si udělat prstýnek. Je to vlastně kroužek z drátu a na něm komponent, v tomto případě motýl, ozdobený rokajlem. Text a foto: Šárka Rooya

Krok 1


Zjistěte velikost svého prstu a najděte si odpovídající válcovitý předmět (vařečku, injekční stříkačku apod) nebo použijte tribolet jako na obrázku. Drát o průměru 1 mm zatím nestříhejte, ale otočte jej dvakrát nebo třikrát okolo triboletu.

Krok 2

Teď drát ustřihněte tak, aby po ohnutí kulatými kleštěmi byly oba konce cca 1 cm dlouhé - viz obrázek. Velikost mezery mezi úhly přizpůsobte vzdálenosti otvorů v motýlovi.

Krok 3

Na volné konce drátů nasuňte komponent motýla. Dráty ohněte na kulatých kleštích do tvaru očka - co nejpevněji.

Krok 4

Ustřihněte 15 cm měděného drátu o průměru 0,5 mm a v jeho polovině s ním omotejte zespodu oba dráty, na nichž je nasazen motýl, jako to vidíte na obrázku.

Krok 5

Konci drátu omotejte základ prstýnku na obě strany tak, jak to vidíte na obrázku na jedné straně.

Krok 6

Ustřihněte si ještě jednou 15 cm měděného drátu o průměru 0,5 mm. Přehněte ho na polovinu a z každé z nich kroucením vytvarujte tykadla ozdobená rokajlem podle obrázku.

Krok 7

Tykadla připevněte do očka mezi horní část křídel provlečením.

Krok 8

Podle obrázku zakončete drátek tykadel u zadního očka a ustřihněte.

Krok 9

Ustřihněte si 30 cm měděného drátu o průměru 0,25 mm a upevněte ho několikerým otočením kolem očka. Aby Vám drát neprokluzoval, nechte si cca 3 cm na začátku "trčet".

Hotovo:-)

A pak už navlečte 3 korálky rokajlu, protáhněte očkem a znovu tři korálky rokajlu a protáhněte pod drátkem z tykadel mezi očky. A tak dále... čili stejně navlečte celkem 6 smyček a tělíčko zakončete u zadního očka několikerým omotáním a ustřihnutím drátu.No rights reserved čili kopírujte a užijte si tvoření:-) ahoj Šárka Rooya

Materiál a pomůcky

kulaté kleště, štípací kleště, kopýtko na prstýnky-tribolet nebo třeba vařečka

tři síly drátu např. o průměru 1 mm, 0,5 mm a 0,25 mm, motýl nebo jiný podobný komponent, drobné korálky např. rokajl

blog.rooya.cz