Brože: Květy léta

K vytvoření tohoto projektu mne inspiroval můj pobyt v Mexiku, kde jsem se zúčastnila několika kurzů s oblíbenou kreativní hmotou Pasta francesa neboli Pasta flexible. Z této hmoty se modelují nejjemnější detaily, postavičky, kytky, prostě co jen si usmyslíte a vytvarujete. Dovolte mi ji tímto projektem představit.

Obtížnost - 2

autor: Blanka Dvořáková

www.blanka-design.cz

Pomůcky :


Namažte si ruce krémem, rozválejte Pastu francesa válečkem na co nejtenčí vrstvu na pečícím papíru nebo kancelářské fólii.

Vykrajovátkem vykrojte a pak prsty ještě dotvarujte 5x menší a 7x větší srdce.

Jednotlivé okvětní lístky nechte oschnout 10 až 15 minut na okraji misky. Zamezí se tím slepení jednotlivých okvětních lístků růže k sobě.

Dále kompletujte jednotlivé lístky růže k sobě dle obrázku, dolní část namažte Herkulem, aby se k sobě lístky přichytily.

Zezadu můžeme udělat ohyb přes štětec nebo špejli, ten nám poslouží jako úchyt k řetízku nebo šňůrce, na které bude růže pověšená. Hotovou růži necháme schnout 1 až 2 dny na vzduchu.

Po zaschnutí růži namalujeme akrylovými barvami.

Až tyto zaschnou, smícháme pryskyřici Pintart v poměru 1:1, a růži do ní namočíme. Růži otočíme okvětím dolů a zavěšenou na štětci necháme okapat přebytečnou pryskyřici. Ještě než začne pryskyřice schnout, cca po hodině od aplikace, nadekorujeme ji korálky a třpytkami.

Růže schne cca 12 hodin, poté má efekt skla.

A tady ještě celkový pohled na vaše růžičky!

blog.rooya.cz