Hrátky se zbytky koženky

Kamarádka Petra nám nabídla zbytky koženky od své kamarádky, která šije sedací pytle Jabba design. Slovo dalo slovo a kousky koženky si můžete za babku, hubičku čili skoro zadarmo odnést z naší korálkárny Rooya. A my jsme se do nich prostě zamilovali! V pátek 19. 5. 2017 se můžete ve Snídani s Novou podívat na spoustu drobností, co jsme z nich vymysleli. A kdo to neviděl, může se inspirovat v tomto článku. A nekončíme :) Můžete se inspirovat i na této nástěnce Pinterestu.

Pomůcky :

Zbytky barevné koženky

nůžky

 řezací nůž PenBlade a řezací podložka nebo plotter Cameo 3

různé bižuterní kovodíly

velkodírové korálky

knoflíky

filcová taška

bižuterní lepidlo

fix

Z koženky si vyřízněte nebo vystřihněte dvě kytičky různé velikosti. Na prstýnkový komponent se sítkem položte větší kytičku, menší kytičku a knoflík a přišijte pevně nití v barvě knoflíku. 

Z koženky vystřihněte nebo vyřízněte dva různě velké trojúhelníky. Naznačte si středy jedné odvěsny u každého trojúhelníku a přes ně přišijte malý knoflíček. Jednu dírku nechejte mimo koženku. Tou provlečte spojovací kroužek a k němu připojte náušnicové zapínání

Návod na tento náramek s velkodirovým korálkem je jednoduchý. Ustřihněte pruh koženky podle svého zápěstí. Prořízněte cca 1 cm od bočních okrajů otvory asi půl centimetru od sebe. Vznikne žebrování. Pak ustřihněte proužek kontrastní koženky cca 5 mm široký a 2x tak dlouhý jako náramek. Propleťte žebrováním tak, že vždy dvě žebra překřižte a protáhněte tenčí proužek. Křižte a protahujte stejným směrem. Nakonec oba tenké proužky protáhněte velkodírovým korálkem, který slouží jako zapínání. 

Z koženky vystřihněte nebo vyřízněte tři různě velké květy. Spolu s knoflíčkem je přišijte k čelenkovému komponentu. Raději zafixujte bižuterním lepidlem

Návod na tento střapec přinášíme ve zvláštním článku

Na filcovou tašku našijte dvě velikosti vyříznutých květin a knoflíčky a pomocí řetízku zavěste střapec. 

Vystřihněte nebo vyřízněte 2 různě velké trojúhelníky a květinu. Upevněte do koncovky na kůži a pomocí spojovacího kroužku zavěste na řetízek.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí