Brož - Z pokladnice Aztéků

Vyzkoušela jsem pro vás dvoudírkové mačkané korálky. Twiny jsou dost nepravidelné a na koncích zaoblené, ale nepravidelnost je výhodou u šití dutinek, protože dutinky nejsou tak pevné a nepraská nit. Tyto mačkané korálky podobné Twin jsou velmi pravidelné. Nové korálky nejsou na koncích zaoblené, jsou hezky pravidelné a tak je můžete použít i do všech návodů, kde jsou použité Miyuki Tila. Já jsem vytvořila plochý ornament, který můžete využít jako brož, či součást náhrdelníku.

 

text a schema: Darí Fejtková

 

foto: Konstantin

vydáno v časopise Korálki 05/2012


Pomůcky :

Při výrobě je použita technika cihlového rybího stehu.


Ustřihněte si 2 m nitě, na nit navlékněte perličku, stáhněte ji 10 cm od konce nitě a svažte nitě dvěma uzlíky. Nit provlékněte perličkou ještě jednou z druhé strany než vychází nit (obr. 1).

Navlékněte 2 HR, jehlu provlékněte pod vodící nití a provlékněte druhým HR zpět zespodu. Navlékněte nový HR, jehlu provlékněte pod vodící nití a provlékněte HR ještě jednou zespodu. Stejně navlékněte i další HR po obvodu perly (obr. 2). 

Navlékněte jeden BIM, dva HR a provlékněte BIM druhou dírkou a HR pod ním. Provlékněte vedlejší HR zespodu a pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 3). 


 


Na konci každé řady provlékněte ještě první korálek nebo korálky, abyste mohli začít šít novou řadu. Navlékněte dva HR, provlékněte druhým HR zespodu, navlékněte dva BIK a provlékněte následující HR zespodu. Pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 4).

Navlékněte dva ČR, provlékněte jeden HR a první BIK, navlékněte jeden ČR, provlékněte druhý BIK, provlékněte první HR a pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 5).

Navlékněte jeden BIM, dva HR, provlékněte BIM druhou dírkou a provlékněte ČR pod ním. Navlékněte dva ČR, provlékněte jeden ČR, navlékněte dva ČR a provlékněte první ČR z další dvojice. Pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 6).

Jen provlékněte již ušitou špičku (dva HR, BIM druhou dírkou, ČR pod ním a první ČR zespodu). Navlékněte jeden BIM, dva HR, provlékněte BIM druhou dírkou a provlékněte ČR pod ním. Provlékněte dva ČR a navlékněte jeden BIM, dva HR, provlékněte BIM druhou dírkou a provlékněte ČR pod ním. Pokračujete stejně po celém obvodu (obr. 7).

Navlékněte dva HR, provlékněte jeden ČR, navlékněte jeden ČR, provlékněte jeden HR. Pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 8).

Navlékněte jeden BIK a dva ČR, provlékněte jeden HR. Navlékněte dva HR a provlékněte HR zespodu. Pokračujete stejně po celém obvodu (obr. 9).

Navlékněte jeden BIM a tři ČR, provlékněte BIM druhou dírkou a jeden ČR. Navlékněte jeden BIM a provlékněte jeden ČR. Pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 10).

Provlékněte BIM oběma dírkami, provlékněte BIM horní dírkou. Pokračujte stejně po celém obvodu (obr. 11).

Jen provlékněte dva ČR a navlékněte dva ČR. Pokračujte stejně po celém obvodu. Brož prohnete do tvaru misky a doprostřed brože přistehujete na třech místech brožový můstek (obr. 12).

#Brože Materiál #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí