Dekorace: Vánoční rybka

Kvůli inspiraci brouzdávám po internetu, a tam jsem našla i rybku z korálků, kterou jsem si přetvořila k obrazu svému, aby z ní mohla být vánoční ozdoba. Co se týče použití druhů korálků, můžou se různě kombinovat, např. ohňovky se sluníčky vypadají moc hezky. Rybka se skládá ze spojovaných „čtverečků“. Velikost rybky se odvíjí od zvolené velikosti korálků.

Obtížnost 2

Text a foto: Dana Krejčí

Pomůcky :

drátek Ø 0,3 cm cca 70 cm dlouhý

štípací kleště na odstřižení drátku

16 korálků - ohňovky 6 mm tmavě zelené (tělo)

16 korálků - ohňovky 6 mm červené (tělo)

22 korálků – ohňovky 6 mm čiré (hlava, ploutve, ocas)

2 perličky nebo 2 kovové kuličky (oči)

Doprostřed drátku navlékněte zleva 3 čiré ohňovky, jednu perličku a levý konec drátku protáhněte první navlečenou ohňovkou – vznikne hlava rybky, přičemž perlička tvoří oko (obr. 1).  

Na tělíčko navlečte na levý konec drátku střídavě červenou, tmavě zelenou, červenou a zase tmavě zelenou ohňovku. Konec levého drátku protáhnete první navlečenou (červenou) ohňovkou (obr. 2).

Totéž zopakujte na pravém konci drátku (obr. 3).

Prostřední čtvereček vytvoříte tak, že na jeden konec drátku navlečte tmavě zelenou ohňovku a druhý konec drátku protáhnete ohňovkou z druhé strany - drátek se v ohňovce kříží (obr. 4).

Na levý konec drátku navlečte červenou, tmavě zelenou a červenou ohňovku, pokračujte navlečením tří čirých ohňovek a opět drátek protáhněte stejnou červenou ohňovkou – vznikne ploutev (obr. 5).

Dál drátek protáhněte již navlečenou tmavě zelenou ohňovou a červenou z nově navlečené řady (obr. 6).

Opakujte na pravé straně a spojte ve středu. Tělo zakončíte tak, že na levý drátek navlečete jednu červenou a jednu čirou ohňovku. Na pravý konec drátku navlečte jednu červenou ohňovku a protáhněte drátek čirou ohňovkou (obr. 7).

Ocásek uděláte takto: Na levý konec drátku navlečete 5 čirých ohňovek a protáhnete čirou ohňovkou, která zakončuje tělo. Opakujete na pravém drátku (obr. 8).


Rybku po dokončení ocásku otočte. V této fázi máte dokončenou jednu stranu rybky.  


 

Druhou stranu budete začínat od ocásku. Na levý konec drátku navlečte červenou a tmavě zelenou ohňovku, na pravý drátek navlečte červenou ohňovku a spojte ve čtvereček (obr. 9).

Na levý konec drátku navlečte červenou a tmavě zelenou ohňovku, pak drátek provlečte červenou ohňovkou z první strany rybky - tady se části těla spojují (obr. 10).  

Pak na drátek navlečte tmavě zelenou ohňovku a protáhněte červenou ohňovkou, kterou jste začínali (obr. 11).  

Opakujte na pravé straně. Spojte střed tmavě zelenou ohňovkou. Na levý konec drátku navlečte červenou a tmavě zelenou ohňovku, pak drátek protáhněte červenou ohňovkou z první strany rybky (spoj těla rybky), čtvereček dokončete protažením drátku tmavě zelenou a červenou ohňovkou (obr. 12).  

Opakujte na pravé straně. Uzavřete středový čtvereček navlečením bílé ohňovky (obr. 13)

Na levý konec drátku navlečte perličku (druhé oko), na pravý drátek navlečte čirou ohňovku. Konce drátků protáhněte křížem čirou ohňovkou z první strany rybky (obr. 14).  


 Zakončete obtočením drátku, přebytečný drátek uštípněte.

TIP: Originální řetěz na vánoční stromek si můžete vyrobit, když více rybiček navléknete ve větších rozestupech na silon a upevníte kaplíky.


 

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí