Náušnice: Sněhové vločky

Letos jsme se bílých Vánoc dočkali alespoň na horách. Ale dejme zimě ještě šanci. Pojďme jí trochu naproti a pokusme se zachytit křehkou krásu sněhových vloček v těchto snadných a velmi efektních korálkových náušnicích. 

Pomůcky :

korálky Superduo ve dvou barvách (A, B, 24 kusů od každé barvy)

japonský rokajl (Matsuno, TOHO, Miyuki) ve velikosti 11/0 (C, 60 kusů)

větší český rokajl (lze použít i "kapky") ve velikosti cca 6/0 (D, 12 kusů)

jehla na korálky, nit Nymo nebo Fireline

spojovací kroužky, afroháčky

Autor: Nela Gianelle Kábelová

Korálki č.6/ 2013

Navlékněte si 6 korálků Superduo A, posuňteje asi 10 centimetrů od konce nitě a svažte do kroužku. Přesuňte se do horní dírky některého z korálků Superduo, které sousedí s uzlem (obr.1).

Navlékněte dva korálky Superduo B a jehlu provlékněte dalším korálkem Superduo v základním kroužku. Takto přidejte dvojice korálků po celém obvodu (obr. 2).

Nakonec se přesuňte "o řadu výše", tak jak je značeno na schématu (obr. 3.)

Navlečte jeden rokajl C a provlečte do dalšího Superdua. Pak vytvoříte cíp. Navlékněte jeden rokajl C, jedno Superduo, jeden rokajl C, jeden rokajl D a ještě jeden rokajl C . Následně provlékněte jehlu druhou dírkou nově přidaného Superdua směrem dolů .Navlékněte ještě jeden rokajl C a následně jehlu provlékněte do horní dírky dalšího Superdua v předchozí řadě (obr. 4).

Snažte se co nejpevněji utahovat, aby výsledná vločka dobře držela tvar Tento krok zopakujte ještě pětkrát, tak abyste vytvořili všech šest cípů vločky (obr. 5). Pro zpevnění můžete všechny cípy ještě jednou prošít.

Nakonec vezměte spojovací kroužek a provlékněte ho větším rokajlem na vrcholu některého z cípů a k tomuto kroužku připevněte náušnicový háček (obr. 6).

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí