Náramek: Měsíční svit

Potřebujete ozvláštnit nenápadné šaty? Vyrobte si tento náramek, jehož základem je síťka a který je přes svou jednoduchost velmi efektní. Jistě bude slušet každé ručce…

Obtížnost: 2

text a schéma: Vendula Burkertová

foto: Konstantin

z archivu časopisu Korálki 2012/1

Pomůcky :

20 g rokajlu fialového 11/0

10 g rokajlu čirého se stříbrným průtahem 11/0

cca 440 kusů, dle délky náramku, 4 mm ohňovek se stříbrným pokovem

bílá nit Nymo/ S-lon

V první řadě navlékněte střídavě jeden stříbrný, dva fialové, jeden stříbrný a dva fialové rokajly, tedy celkem 33 rokajlů). Protáhněte třetím stříbrným rokajlem od konce návleku. Šijte podle schématu, navlékněte dva fialové, jeden stříbrný a dva fialové, protáhněte ob jeden stříbrný korálek. Došijte řadu až k prvnímu navléknutému stříbrnému rokajlu. Zauzlujte konce a zakápněte průhledným lakem na nehty, aby se první řada nerozvázala.

Pokračujte dle schématu. Navlékněte dva fialové, jeden stříbrný a dva fialové rokajly, provlékněte prvním stříbrným korálkem v předchozí řadě, opět došijte dle schématu řadu.


Ušijte dostatečně dlouhou síťku, tak abyste ji po sešití mohli přetáhnout přes zápěstí plus rezervu zhruba 1 cm, protože po našití ohňovek se náramek trošku zkrátí.

Sešijte podle schématu. Před sešitím musí být konce rozdílné, aby do sebe nepasovaly. Vyjděte z krajního stříbrného korálku, navlékněte dva fialové korálky a protáhněte se krajním stříbrným korálkem. Korálky, které se musí při sešití přidat, jsou na schématu zobrazeny tyrkysovou barvou. Po sešití udělejte uzlík za nit.

Protáhněte do krajního stříbrného korálku a začněte našíváním ohňovek, podle schématu. Navlékněte jeden stříbrný rokajl, jednu ohňovku a jeden stříbrný rokajl a protáhněte následujícím stříbrným rokajlem v síťce. Takto přišijte pět ohňovek, poslední ohňovku přešijte a pak protáhněte kolem nitě mezi dvěmi fialovými korálky. Znovu stříbrným rokajlem, ohňovou a rokajlem zpět, pak protáhněte dvěma fialovými rokajly a jedním stříbrným na kraj síťky, navlékněte stříbrný rokajl, ohňovku a stříbrný rokajl. Takto našijte ohňovky s rokajly po celé ploše síťky. Zakončete uzlíkem a konec provlékněte do síťky, aby se schoval uzlík.

Přeji úspěšné tvoření!

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí