Náramek: Cestička ve sněhu

Vždycky mě nějakým způsobem přitahovaly korálky ve tvaru čtverečku či obdélníčku, říká autorka projektu Růžena Mikulová, takže když jsem objevila čtverečky dokonce dvoudírkové, neodolala jsem. Neměla jsem tak úplně jasnou představu, jak bude šperk vypadat, věděla jsem jen, že to bude náramek. A tak jsem zkoušela a také trochu párala, až vzniklo dílko, připomínající pěšinku vyšlapanou ve sněhu, s trochou fantazie lemovanou květy sněženek.

Text a foto: Růžena Mikulová

Obtížnost: **

Archiv časopisu Korálki 2014/2
Pomůcky :

korálkářská jehla

3 m Nyma nebo slabšího vlasce

276 Miyuki rokajl (11,0)

54 mačkaných skleněných dvoudírkových korálků ve tvaru čtverečku

54 korálků Superduo

americké nebo jiné zapínání


Asi 20 cm od konce návleku připevněte jednu část zapínání (kratší část návleku pak zapošijete už do hotového náramku), navlékněte 2 rokajly a čtvereček levým průtahem, poté Superduo, opět protáhněte levou dírkou, dále 3 rokajly a nakonec jehlu protáhněte druhou, tedy pravou dírkou Superdua i čtverečku.

Navlékněte 1 rokajl, další čtvereček protáhněte tentokrát pravým průtahem, dále Superduo a 3 rokajly.

Pokračujte druhou dírkou Superdua i čtverečku, navlékněte 1 rokajl a pokračujte levým průtahem prvního čtverečku.

Opětovně provlékněte nit Superduem, pak navlékněte 3 rokajly, a opět Superduem, čtverečkem, rokajlem a druhým čtverečkem již jednou prošitého vzorku.

Provlékněte další čtvereček levým průtahem a prošijte pravým průtahem vedlejšího čtverečku.

Prošijte i nově přišitou kostičku, jehla vám teď směřuje nahoru. Dále přidejte jeden rokajl a další čtvereček, přičemž jehlu protáhnete levou dírkou.

Přišijte k vedlejšímu vzorku tak, že opětovně provléknete nit oběma vedlejšími čtverečky a rokajlem mezi nimi.

Ještě jednou oběma nově přišitými čtverečky.

Poté navlékněte 1 Superduo, 3 rokajly a pravou dírkou Superdua přejděte do pravé dírky horního čtverečku. Navlékněte 1 rokajl a projděte pravým průtahem spodního čtverečku, přidejte další Superduo a 3 rokajly.

Celý právě ušitý vzorek ještě jednou prošijte.

Vzor opakujte od obrázku 5 až po obrázek 11, do potřebné délky náramku. Po ušití posledního vzorku provlečte jehlu tak, aby nit vyšla v pravé části mezi horním a spodním čtverečkem, nad rokajlem navlékněte další 2 rokajly a pevně přišijte druhou část zapínání. Vraťte se zpět oběma rokajly a nit do práce zapošijte, totéž udělejte i s druhým koncem nitě.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí