Náušnice: Stříbrněnka

Naše čtenářka Háňa Kopecká využila překrásný návod Soni Golumbíkové z vánočního čísla Korálki z roku 2015 a převlékla ho do pasletových barev. Vznikly tak svěží jarní náušničky, o které se s vámi musíme podělit....

Původní Sonina slova:

Prstýnek, když je darovaný, bývá  symbolem náklonnosti a lásky. Tak až budete přemýšlet o dárku pro toho, koho máte rádi, zkuste třeba ušít tuhle kytičku. Můžete ji použít nejen na prstýnek, ale přivěsit na afroháček jako náušničku anebo třeba i jako drobnou vánoční ozdobu na váš vánoční strom či v různých barvách jako rozlišovačku skleniček.

Obtížnost: **

Archiv časopisu Korálki 2015/6


Pomůcky :

Materiál a pomůcky:

Navlečte čtyři TR 11 a svažte je dvěma uzlíky do kroužku. Celý kroužek znovu prošijte, vtáhněte uzlík dovnitř a koneček ustřihněte. Mezi dvě TR 11 všijte jedno TR 11 a na konci řady provlečte jehlu dvěma korálky TR 11. Vznikl vám čtverec.

Mezi vrcholy čtverce všijte dvě TR 11 a na konci řady opět provlečte jehlu dvěma   TR 11.

V další řadě všijte dvě TR 11 mezi dvojici z předchozí řady

a do následující mezírky opět dvě TR 11. Na konci řady provlečte dva korálky.

V další řadě všijte dvě TR 11 mezi dvojici korálků,

mezeru jen prošijte a znovu všijte dvě TR 11 mezi dvojici korálků. Takto pokračujte do konce řady a prošijte znovu dva korálky.V následující řadě postupujte stejně, mezi dvojici korálků všijte dvě TR 11 a mezeru jen prošijte.

Nyní do vrcholu mezi dva korálky všijte jedno TR 11,

poté navlečte P a všijte jehlu  do spodního korálku, který je uprostřed mezi dvojicemi korálků z předchozí řady.

Znovu navlečte jednu P a jehlu všijte do prvního korálku ve vedlejší dvojici korálků z předchozí řady.

Takto postupujte až do konce řady a rovnejte P tak, jak vidíte na obrázku.

V dalším kroku provlečte jehlu skrz P, která je hranou nahoru,  směrem shora dolů,

navlečte jedno TR 11 a vedlejší P provlečte jehlu zdola nahoru.

Navlečte dvě TR 11 a provlečte jehlu směrem shora dolů vedlejší P, která je hranou nahoru. Takto postupujte až do konce řady.Provlečte jehlu opět do středu kytičky a sešijte všechny TR 11. Prošijte vícekrát a pevně utahujte.Provlečte jehlu skrz P, která je plochou nahoru a dále jedním korálkem TR 11.

Všijte jeden TR 11 do vedlejšího korálku. Provlečte jehlu skrz P směrem do středu kytičky a přes TR 11 , P a další TR 11 se vraťte nahoru a opět všijte jeden TR 11. Takto postupujte až do konce řady a nakonec můžete udělat uzlík a nit zapošít.

Kytičku přišijte vlascem na sítko prstýnkového základu.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí