Náramek: Rozkvetlý náramek

Obtížnost: 2

V jednoduchosti je krása, jak praví staré rčení. Ale je pravda, že i ta jednoduchá krása bývá podložena dobrým nápadem! Tím je v tomto projektu použití flitrů ve tvaru kytiček, které vytvoří na obyčejné síťce zajímavou třpytivou strukturu. Můžete vyzkoušet i klasické kulaté flitry, ale v různých barvách!

Text a foto: Lucie Blažíková


Z Archivu časopisu Korálki 3/2012

Pomůcky :

7 g rokajlu 11/0
80 flitrů - kytiček
dva větší korálky
nit Nymo nebo S-lon, tenká korálkovací jehla, nůžky

TIP! Při práci s korálky je výborným pomocníkem korálkovací podložka, která zabrání korálkům v cestování pro pracovní ploše. :)

Na nit navlečte první rokajlový korálek, udělejte uzlík, aby se vám korálky nerozutíkaly a navlékněte dalších 26 rokajlů. Poté navlečte ještě čtyři korálky a prvním z těchto čtyř provlékněte nazpět.

Navlékněte 13 korálků, odpočítejte 14 z již navléknuté vedlejší řady a tímto čtrnáctým korálkem protáhněte. Přidejte dalších 13 korálků a provlékněte korálkem úplně prvním, kterým jste začínaly.

Navlékněte 6 korálků, následně opět čtyři a prvním z těchto čtyř se zase vraťte.

Navlékněte 13 korálků a provlečte prostředním, sedmým korálkem ve vzniklé vedlejší smyčce.

oto se bude stále opakovat - vždy navlečte 13 korálků, protáhněte prostředním ve vedlejší smyčce, na konci bude pouze 6 korálků a ve čtyřech se otočte.

 Jak vidíte, znikl základ náramku, tedy síťka. Naměříte si dle potřeby délku okolo ruky.

Na konci připraveného základu přiděláte jednu stranu zapínání. Navlékněte dva rokajly, jeden větší korálek a opět jeden rokajl.

Větším korálkem a dvěma rokajly se vraťte zpět, prošijte vnitřkem řady korálků na druhý kraj a tam stejným postupem přišijte druhý větší korálek.

Nastává chvíle, kdy si připravený základ náramku pošijete flitry. Flitřík se přišívá do každého „spoje“, tedy do korálku, který mají dvě řady společný. Nejprve navlékněte flitr, poté jeden rokajl a flitrem provlečte zpět.

Vnitřkem korálků se prošijte do dalšího spoje a opět přišijte flitr s korálkem. Takto postupujte po celém náramku.

Poté, co pošijete celý náramek, je potřeba přidělat druhou stranu zapínání. Podívejte se, jak daleko od kraje máte první část s větší kuličkou a ve stejné vzdálenosti od kraje přišijte smyčku z rokajlu.

#Náramek Materiál #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2023 Šárka JiřičnáNastavení soukromí