Náušnice: Medové

Léto nám pomalu, ale jistě končí a i my se pomalu vracíme ke kouzlu teplého čaje či kávy. Taktéž se vracíme i zpět do archivu, abychom si  mohli ušít tyto krásné náušnice Christiane Landy Jinochové:

Když už jsme u těch kavárenských asociací, krásné náušničky, které ozvláštňuje efekt nestejně velkých rokajlů, jsou tedy medové, ale vyrobit si je samozřejmě můžete v jakékoliv barevné kombinaci.

 

text a foto: Christiane Landy Jinochová

Archiv časopisu Korálki 2012/05

Pomůcky :

5 g béžového rokajlu 11/0

82 ks hnědého rokajlu s průvlekem 6/0

2 afroháčky v barvě mědi

nit Nymo/ S-lon

Šperkařské kleště

2 jehly na korálky

 

Na nit navlečte z každé strany jehlu a vytvoříte 1. řadu z 13 béžových korálků tak, že nit budete křížit středem korálků a vznikne tzv. Ladder Stich.

Dále postupujte dle a ušijete dalších 11 řad, až vám zbydou v poslední řadě dva korálky. Utahujte tak, aby byl základ pevný.


 

Navlečte dva béžové korálky, náušnicový závěs a další dva korálky a poté provlečte dvěma korálky poslední řady 2x, zapošijte.

Druhým koncem nitě z první řady vytvořte „závěs“. Navlečte 1 béžový rokajl a potom vytvořte z 12 béžových a 1 hnědého korálku kytičku. Navlékněte pět béžových korálků a znovu vytvořte kytičku.

Protáhněte nit celým závěsem zpět, provlékněte druhým korálkem první řady a dále postupujte dle obrázku. Osmý až třináctý závěs jsou stejné jako šestý až první. Jakmile došijete třináctý závěs, zapošijte nit a je hotovo.


 


text a foto: Christiane Landy Jinochová


 

#Náušnice Materiál #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2021 Šárka Jiřičná