Přívěsek: Zakletý růženín z Korálki 2/2008

Vyrobte si z drátu originální přívěsek na minerální kámen, kamínek či mušli z dovolené. Budete tak mít talisman, který můžete nosit stále u sebe, nebo jej někam pověsit.

autorka: Sněženka (Magda Černochova)

Obtížnost: 2 (pro mírně pokročilé)

Pomůcky :

měděný drát o síle 0,8 mm a 0,3 mm
růženín nebo jiný větší kámen (pokud možno plochý)
kulatá tyčka o průměru 8 mm
kulatý předmět o průměru 5 cm
štípací, plohcé a kulaté kleště

Silnější drát naviňte na tyčku o průměru 8 mm, na vnější kruh ozdoby budete potřebovat 17 otoček.

Vzniklou spirálu stáhněte z tyčky a postupně roztahujte do obloučků.

Řadu obloučků vytvarujte do kruhu a konce drátů ustřihněte tak, aby byly co nejméně nápadné.

Konce kruhu překryjte přes sebe, případně je můžete dotvarovat pomocí ketlovacích kleští. Ustřihněte si asi 45 cm tenkého drátu a začněte jím pevně omotávat překrývající se konce drátu. Při utahování si můžete pomoci tak, že drátek chytíte kleštěmi s plochými čelistmi.

Na kulatém předmětu o průměru 5 cm si vytvořte ze silnějšího drátu jednu a půl otočky kruhu.

Na jednom konci kruhu vytvořte očko pro zavěšení. Kruh přiložte ke kroužku z obloučků a je-li třeba, upravte jeho velikost. Začněte je k sobě přišívat tenkým drátem, který zbyl na obloučkovém kroužku. Snažte se o pravidelnost stehu, aby byl výsledný kroužek úhledný.

Na závěr přišívání udělejte asi tři otočky, ustřihněte tenký drát a zbývající konec pevně přitlačte k silnějšímu drátu tak, aby netrčel. Podle postupu popsaného v prvním odstavci si vytvořte menší obloučkový kroužek (pouze z 10 obloučků). Na omotávání si ustřihněte tenký drát o délce 50 cm.

Malý obloučkový kroužek opatrně v prstech vytvarujte do tvaru bábovičky. Řiďte se tvarem kamene a průměrem kruhu, ke kterému budete „bábovičku“ přišívat. „Bábovičku“ přišijte ke kruhu, vložte kámen a z druhé strany ho zajistěte proti vypadnutí pomocí tenkého drátu.

Hotový přívěsek má průměr 5 cm. Pěkně vypadá zavěšený na kůži. Tu můžete dozdobit zlomky.TIP:


Stejnou technikou můžete vytvořit velke množství variací. Drát můžete navíjet na tyčky různých průměrů, můžete jej navíjet např. i na dvě různé tyčky do „osmičky“, střídat dvě otáčky na jedné tyčce s jednou otáčkou na druhé tyčce atp..

#Přívěsek Náročnost #Střední Technika #Drátování
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí