Dekorace: Kytička z drátků a barev WINDOW ART z Korálki 2/2008

Obtížnost: 2

Chybí vám doma kytička? Tak si pojďte s námi jednu vyrobit a hned bude váš interiér veselejší.

Materiál a pomůcky: 


Barvy na sklo Window Art, které mají po zaschnutí adhezní charakter (tj. lze je snímat a opakovaně přilepovat na sklo), lze použít i trochu jinak – například na výrobu kytiček, motýlků nebo třeba i náušnic...

Připravte si průhledné desky – důležité je, aby fólie neobsahovala polypropylen. Na některých deskách je již přímo značka: přeškrtnutá dvě písmena P.
Z drátků si pomocí
lahvičky od barev vytvořte pravidelná očka. Samozřejmě můžete tvarovat i volně v ruce, ale takto máte zaručeno, že velikostně budou všechny okvětní lístky stejně velké.

Z kroužků vytvarujte tvar okvětního lístku. Dbejte zejména na to, aby se tvar nedeformoval a drátek vám pěkně ležel na fólii. Smotané konce přizvedněte směrem nahoru.

Drátěná očka vyplňte barvou – můžete použít jednu barvu nebo kombinovat více barev.


Moc pěkně vypadá prolínání barev, které vytvoříte v čerstvé barvě pomocí párátka. Do mokré barvy můžete ještě dále nasypat třpytky nebo drobné korálky – rokajl – zaleží jen na vaší fantazii.

Nechejte důkladně zaschnout – nejlépe do druhého dne.

Sundejte drátky s barvou z fólie a pomocí ostrého řezáku odstraňte přečnívající barvu (tj. tu barvu, která se vám přelila přes kraj drátku).

Z drátků a korálků si vytvořte pylové tyčinky. Zkompletujte kytičku a stáhněte drátkem.

Spodek kytičky začištěte pomocí zelené květinové pásky, která je zároveň samolepící, takže není potřeba přidávat žadné další lepidlo. Stačí jen pevně omotávat a přitisknout.

TIP: Stejným způsobem si můžete vyrobit motýla, náušnice nebo přívěsek. Výhodou okenních barev je, že i po zaschnutí zůstávají pružné a proto lze hotová vyplněná očka různě tvarovat.


 

Příjemné tvoření vám přeje


Monika Brýdová

Copyright © 2007-2023 Šárka JiřičnáNastavení soukromí