Náušnice: Hvězdné náušnice

Obtížnost: 2

K zářivému náhrdelníku Jitřenka & Večernice z čísla Korálki 2/2010 si můžete jednoduše vyrobit náušnice ze zbylého drobného rokajlu a Miyuki Delica.

 

Pro verzi „Jitřenka“

 


Pro verzi „Večernice“
Navlékněte 16 rokajlů 10/0, svažte je do kruhu a ušijte dvě řady dvojkorálkovým tubulárním peyotovým stehem. V další řadě přidávejte místo dvou rokajlů jen jeden a v poslední řadě přidávejte po jedné Miyuki Delica podle obrázku. Prošijte korálky na rubovou stranu, vložte ohňovku a stáhněte korálkové lůžko i na této straně pomocí řady jednoduchého peyotu (tedy rokajlů přidávaných po jednom) a řady jednoduchého peyotu šitého s Miyuki Delica.


 


 

Prošijte korálky tak, aby nit směřovala z některé dvojice korálků po obvodu a podle obrázku přišijte jednu a posléze druhou řadu paprsků. Podobně, jako jste u hvězdy na náhrdelníku přeskakovali rokajly po obvodu korálkového lůžka, zde budete přeskakovat dvojice rokajlů. Paprsky jsou u náušnic samozřejmě kratší, než u náhrdelníku, tvoří je vždy tři rokajly po stranách paprsku, jeden středový (ve verzi „Jitřenka“ je zde použit zlatý rokajl 9/0) a tři Miyuki Delica na konci paprsku. Zauzlujte nit, prošijte několik korálků a zastřihněte.

Skrz jednu Miyuki Delica na okraji jednoho z paprsků provlékněte spojovací kroužek a na něj zavěste náušnicové zapínání. Teď už víte jak na to, a proto druhá náušnice bude hotová daleko rychleji!


 


text a schéma: Markéta Perpetua Štifterová


foto: Pavel Zvirze Zvěřina

Copyright © 2007-2021 Šárka Jiřičná