Blog Rooya

Rous 23 - tradiční rousínovské sympozium

30.07.2021 / Pozvánka

Přijeďte za námi i s dětmi do Rousínova u Rakovníka. 

Od pondělí 2. srpna do pátku 6. srpna se koná tradiční rousínovské sympozium Rous již 23. ročník. Součástí programu jsou odpolední dílničky od 14 do 16 hodin a večerní program od 20 hodin.

Čeká vás mnoho tvořivých technik a inspirace. Dílničky jsou převážně pro děti, ale na své si přijdou všechny věkové skupiny.

Náš e-shopový sklad bude celý týden po dobu dílniček otevřený - můžete si k nám přijet vybrat osobně, rádi vám vše ukážeme a karty bereme ;)

Nesmí chybět ani naše korálková dílnička, kde budeme navlékat minerální náramky a vyrábět stromy života z právě naskladněných nových lístečků. 

Od středy pak bude Dominika malovat hennou, tak si to nenechte ujít!

Odkaz na FB událost zde.

Srdečně vás zveme a moc se těšíme!
Šárka a Dominika Rooya

Drátenické Choltice 11.-13. 6. 2021

01.06.2021 / Pozvánka

Jedeme za vámi! A taky Magické drátování s Monsterance. 

Příští víkend se koná setkání dráteníků V Cholticích na Pardubicku.

A my u toho budeme s naším korálkovým stánkem! Rádi vám přivezeme i objednávky z e-shopu, zadejte si to při odeslání jako způsob dopravy. 

Těší se Šárka a Dominika Rooya

Korálkový maraton II. VOTICE 5. června

18.05.2021 / Kurzy, Pozvánka

Rádi bychom vás pozvali na Korálkový maraton ve Voticích, který pořádá srdužení Korálkářky Tábor.

Jedná se o jednodenní akci s nabídkou korálkových kurzů, které povedou Dominika Rooya Helusová a Kateřina Bacíková.

Časopis Korálki Léto 2021

07.05.2021

Nové číslo časopisu Korálki právě vychází a v něm 60 stran plných nejen korálkovových návodů v příjemných modrých odstínech. Najdete v něm návody na šité šperky z korálků, korálkové a textilní obrazy, novinky z korálkáren, seriál o drátování a vonička s vůní levandule.

Mimo jiné v něm najdete návod od Dominiky Rooya na veselé náramky z melounů Rutkovsky. V tomto článku najdete seznam materiálu potřebný k jeho výrobě.

Dubnový klub drátování s Monsterance

12.04.2021 / Pozvánka

Rádi bychom vás pozvali do Klubu drátování s Aničkou Monsterance, kde mimo aktuálního dubnového tématu budete mít přístup i k tématům z minulých měsíců včetně všech postupových videí.

Návod Isadora jako dárek k nákupu

07.04.2021 / Návody

Nakupte české skleněné korálky Anemone petal na e-shopu Rooya a jako dárek získáte návod Isadora.

Co všechno budete k ušití přívěsku podle návodu potřebovat, se dozvíte v tomto článku.

Rukodělné podnikání - webinář zdarma

05.04.2021 / Pozvánka

Možná se ve svém koníčku posunujete a zajímá vás podnikání v rukodělné oblasti. Před časem jsem se rozhodla stát se mentorem rukodělců. To znamená, že o rukodělném podnikání píšu, natáčím videa, dělám konzultaace, kurzy a přednášky. Pokud vás to zajímá, mám tu pro vás jednu pozvánku. 

 Anička Monsterance se s námi podělí o šest praktických tipů ze svého tříletého úspěšného budování své luxusní drátenické značky. 

Středa 7. 4. 2021 ve 20 hodin

Povídání proběhne v Zoomu. Pokud se chcete zapojit, sdílet s námi vaše zkušenosti či se na cokoliv zeptat, zaregistrujte se zdarma TADY, asi hodinu před webinářem vám zašleme odkaz k připojení. 

Těším se! Vaše Šárka Rooya

Barevná inspirace pro Sasanku

25.03.2021 / inspirace

Anemone petal, nebo-li sasankový lístek, je nový tvar skleněných mačkaných korálků od českého výrobce Rutkovsky, který je známý svou kvalitou, tradicí a pestrostí ve výběru tvarů a barev korálků. Vy jejich korálky od nás znáte a víte, že je pro vás vybíráme už mnoho let. V posledních letech Rutkovsky úvadí sezónní kolekce korálků, která vždy obsahuje několiv tvarů korálků v příslušných barvách k ročnímu období.

My jejich kolekce milujeme! Jsou plné inspirace a novinek. A tak ani letošní jarní nemohla v naší korálkárně chybět. Jedním z nových tvarů jsou korálky ve tvaru lístečku, které si přímo říkají o to, patřit do květiny.

Inspirujte se v tomto článku barevnými kombinacemi pro kytičku Sasanka podle návodu Dominiky Rooyi.

ŽIVĚ: Další korálkové povídání, tentokrát s Dominkou

03.02.2021 / Pozvánka

Ve středu 10. 2. 2021 od 19 hodin si budeme opět povídat, tentokrát o korálkování. 

A dáme si tak trochu vlastňáka :) Budu si povídat se svou dcerou Dominikou. Pohybuje se v korálkovám světě 16 let, znáte ji z tvořivých výstav, lektorovala od 15 kurzy a pracuje v naší korálkárně už několik let. A navíc má narozeniny! Zajímá mne, jak to všechno kolem korálků celé ty roky vnímá a jaké má plány.  

Živé vysílání proběhne v naší SKUPINĚ Tvoření s Rooyou a na našem YOUTUBE. 

Těšte se! My se těšíme :) Šárka Rooya

Ze života rukodělce

03.02.2021

"Tak vám musím napsat můj páteční zážitek z pošty. Posílám balíčky a paní za přepážkou zkoumá nálepku: To jsou zajímavé samolepky, je a tady jí máte taky. Já už jsem si jich všimla dřív že je tam máte. Co je Český rukodělec? No to jsem já ????????, povídám. A jelikož za mnou nikdo není, tak se bavíme, o co vlastně jde, a co vyrábím. Paní je nadšená a zvědavá: Kde najdu fotky? Ptá se???????? takže dostane odkaz na mou stránku. A ejhle dnes mi píše svou první objednávku. Takže holky moc děkuji za úžasné samolepky!" Píše nám paní Lucie a my jsme šťastné s ní, že jsme jí malým kouskem papírku s nápadem pomohli podpořili v její krásné práci. Chcete vědět, co dělá? Šije půvabné dekorace a oděvní doplňky. Najdete ji TADY.

Samolepky si můžete za symbolickou cenu koupit ZDE

Copyright © 2007-2022 Šárka JiřičnáNastavení soukromí