Blog Rooya

Korálkový maraton II. VOTICE 5. června

18.05.2021 / Kurzy, Pozvánka

Rádi bychom vás pozvali na Korálkový maraton ve Voticích, který pořádá srdužení Korálkářky Tábor.

Jedná se o jednodenní akci s nabídkou korálkových kurzů, které povedou Dominika Rooya Helusová a Kateřina Bacíková.

Časopis Korálki Léto 2021

07.05.2021

Nové číslo časopisu Korálki právě vychází a v něm 60 stran plných nejen korálkovových návodů v příjemných modrých odstínech. Najdete v něm návody na šité šperky z korálků, korálkové a textilní obrazy, novinky z korálkáren, seriál o drátování a vonička s vůní levandule.

Mimo jiné v něm najdete návod od Dominiky Rooya na veselé náramky z melounů Rutkovsky. V tomto článku najdete seznam materiálu potřebný k jeho výrobě.

Dubnový klub drátování s Monsterance

12.04.2021 / Pozvánka

Rádi bychom vás pozvali do Klubu drátování s Aničkou Monsterance, kde mimo aktuálního dubnového tématu budete mít přístup i k tématům z minulých měsíců včetně všech postupových videí.

Návod Isadora jako dárek k nákupu

07.04.2021 / Návody

Nakupte české skleněné korálky Anemone petal na e-shopu Rooya a jako dárek získáte návod Isadora.

Co všechno budete k ušití přívěsku podle návodu potřebovat, se dozvíte v tomto článku.

Rukodělné podnikání - webinář zdarma

05.04.2021 / Pozvánka

Možná se ve svém koníčku posunujete a zajímá vás podnikání v rukodělné oblasti. Před časem jsem se rozhodla stát se mentorem rukodělců. To znamená, že o rukodělném podnikání píšu, natáčím videa, dělám konzultaace, kurzy a přednášky. Pokud vás to zajímá, mám tu pro vás jednu pozvánku. 

 Anička Monsterance se s námi podělí o šest praktických tipů ze svého tříletého úspěšného budování své luxusní drátenické značky. 

Středa 7. 4. 2021 ve 20 hodin

Povídání proběhne v Zoomu. Pokud se chcete zapojit, sdílet s námi vaše zkušenosti či se na cokoliv zeptat, zaregistrujte se zdarma TADY, asi hodinu před webinářem vám zašleme odkaz k připojení. 

Těším se! Vaše Šárka Rooya

Barevná inspirace pro Sasanku

25.03.2021 / inspirace

Anemone petal, nebo-li sasankový lístek, je nový tvar skleněných mačkaných korálků od českého výrobce Rutkovsky, který je známý svou kvalitou, tradicí a pestrostí ve výběru tvarů a barev korálků. Vy jejich korálky od nás znáte a víte, že je pro vás vybíráme už mnoho let. V posledních letech Rutkovsky úvadí sezónní kolekce korálků, která vždy obsahuje několiv tvarů korálků v příslušných barvách k ročnímu období.

My jejich kolekce milujeme! Jsou plné inspirace a novinek. A tak ani letošní jarní nemohla v naší korálkárně chybět. Jedním z nových tvarů jsou korálky ve tvaru lístečku, které si přímo říkají o to, patřit do květiny.

Inspirujte se v tomto článku barevnými kombinacemi pro kytičku Sasanka podle návodu Dominiky Rooyi.

ŽIVĚ: Další korálkové povídání, tentokrát s Dominkou

03.02.2021 / Pozvánka

Ve středu 10. 2. 2021 od 19 hodin si budeme opět povídat, tentokrát o korálkování. 

A dáme si tak trochu vlastňáka :) Budu si povídat se svou dcerou Dominikou. Pohybuje se v korálkovám světě 16 let, znáte ji z tvořivých výstav, lektorovala od 15 kurzy a pracuje v naší korálkárně už několik let. A navíc má narozeniny! Zajímá mne, jak to všechno kolem korálků celé ty roky vnímá a jaké má plány.  

Živé vysílání proběhne v naší SKUPINĚ Tvoření s Rooyou a na našem YOUTUBE. 

Těšte se! My se těšíme :) Šárka Rooya

Ze života rukodělce

03.02.2021

"Tak vám musím napsat můj páteční zážitek z pošty. Posílám balíčky a paní za přepážkou zkoumá nálepku: To jsou zajímavé samolepky, je a tady jí máte taky. Já už jsem si jich všimla dřív že je tam máte. Co je Český rukodělec? No to jsem já ????????, povídám. A jelikož za mnou nikdo není, tak se bavíme, o co vlastně jde, a co vyrábím. Paní je nadšená a zvědavá: Kde najdu fotky? Ptá se???????? takže dostane odkaz na mou stránku. A ejhle dnes mi píše svou první objednávku. Takže holky moc děkuji za úžasné samolepky!" Píše nám paní Lucie a my jsme šťastné s ní, že jsme jí malým kouskem papírku s nápadem pomohli podpořili v její krásné práci. Chcete vědět, co dělá? Šije půvabné dekorace a oděvní doplňky. Najdete ji TADY.

Samolepky si můžete za symbolickou cenu koupit ZDE

ŽIVĚ: Další drátenické povídání s Monsterance a Alešem Kulhánkem

31.01.2021 / Pozvánka, Rozhovor

V úterý 2. 2. 2021 od 19 hodin si budeme opět povídat o včerejšku, dnešku a možná i zítřku drátování s ikonou moderního drátenictví Aničkou Monsterance a legendárním dráteníkem Alešem Kulhánkem. To minulé Vás moc bavilo a slíbili jsme, že se ještě v této sestavě sejdeme. A je to tady! 

Živé vysílání proběhne v naší SKUPINĚ Tvoření s Rooyou a na našem YOUTUBE. 

Těšte se! My se těšíme :) 

ŽIVĚ: společná výroba sedáku-pufu z českých Hobby špagátů

19.01.2021 / Kurzy, Návody, Pozvánka

Puf neboli sedák jsem si už dlouho chtěla vyrobit.

A je to tu!!!

Ve čtvtek 28. 1. 2021 od 19 do 20 hodin si s námi můžete uplést sedák neboli puf z českých Hobby špagátů. 

Živé vysílání proběhne v naší SKUPINĚ Tvoření s Rooyou a na našem YOUTUBE. A tam zaké zůstane záznam, kdybyste nás nestihli na živo. 

Technika bude pletení a celým postupem nás krok po kroku provede Lenka z Bambulek ELPopo

 

Copyright © 2007-2023 Šárka JiřičnáNastavení soukromí