Sukně overlockem

Udělala jsem si radost a pořídila šicí stroj-overlock. Měla jsem opravdu veliké štěstí, že na něj jedna paní prostě neměla čas, ani ho nevybalila z krabice a dala ho za polovinu na Letgo. Byl to náhlý impulz, ani jsem se moc nepídila, jukl na mne a byl do tří dnů můj.

Jmenuje se Veronica a trvalo mí víc než rok, než jsem se na něm pustila do šití. Ovšem! Dnes to přišlo, a tak se chci podělit o první dojmy, a taky si pro sebe zaznamenat zkušenosti na příště:) Šila jsem letní sukni.

Pomůcky :

na vel. 38: 70x140 cm bavlněné látky s krajkou na obou stranách a 20x70 cm úpletu

šicí stroj overlock

nůžky na textil, nitě, špendlíky a krejčovský metr

žehlička

Převlékla jsem nitě z černých na bílé (je lépe nevyvlíkat, ale ustřihnout starou nit u špulky, novou nit navázat a protáhnout).


Koupila jsem si nádhernou krajku na bavlně v mém oblíbené obchodě Látky Červený. Chodím tam ráda za moc milou a erudovanou majitelkou a personálem. Taky mi vyhovuje široký sortiment a přijatelné ceny. 


Krajka měla nerovný okraj (v obchodě mi kvůli tomu kousek přidali) a tak jsem ji nejdřív srovnala. 


Pak jsem ji ustřihla na správnou délku sukně. Tuhle jsem musela rozstřihnout napůl, krajka byla po obou okrajích bavlněného plátna. Vyžehlila jsem to celé. 

Přední a zadní díl sukně jsem sešila po rubu overlockem. Nevyhovuje mi šít modrou krajku bílou nití, nicméně nepřevlíkala jsem je na ten kousek. To mi přišlo dost náročné při pomyšlení, že mi první navlékání trvalo tři hodiny s návodem! Tak třeba příště. 


Na horní okraj jsem přišila bílý úplet. Ten je dán dvojitě a sešit před přišíváním na správný obvod. Trošku mě mrzí, že jsem v obchodě neviděla, že beru jiný odstín bílé, ale co už teď :) 

Poučení pro příště: nechat si krajky ustřihnout trochu víc, aby seděly obloučky, takhle to vypadá opravdu nehezky...inu, procesem se učíme. Prostě budu dělat, že o tom nevím :) A na tomhle článku aspoň vidíte, že žádný učený z nebe nespadl. 

A nakonec to dopadlo nositelně, co říkáte? 

A když už jsem byla rozjetá, spíchla jsem si ještě balonovou sukni. Materiál na ni mám už pár měsíců doma a je z BolenaTexu. O šití balonovky třeba někdy příště :) 

#Oděvy a textil Materiál #Textil Náročnost #Lehká Technika #Šití
Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí