Ametické TO zapínání: V kruhu

V lednovém čísle 2019 našeho časopisu vyšel návod V kruhu na spojování nedělených čverečků pomocí peyotových čtverců. K náramku si můžete ze stejných korálků ušít zapínání ve stylu TO - americké zapínání.

 

Text a foto: Dominika Jiřičná

Ušijte náramek dle návodu na straně 40 tak, aby byl dostatečně dlouhý na vaši ruku, ale pozor: budeme přidávat 2 cm zapínání. Náramek na jedné straně končí kovovým čtvercem, na druhé straně peyotovým kroužkem.


Na koncovém peyotovém kroužku nestřihejte nit. Prošijte se do druhého sloupce zvenku dovnitř. Navklékněte 1x MD a prošijte další MD ve stejné řadě. Takto přidejte ještě 2 MD.


Mezi nově přidané korálky všijte vždy po jednom MD. Celkem 3x.
Tímto způsobem ušijte ještě 5 řad. Celkem tedy 8 řad o šesti sloupcích.


Na novou nit navlékněte 17x MD. Stáhněte 10 cm od konce nitě a patnácté MD prošijte zpět. Navlékněte 1x MD, jedno MD vynechejte a prošijte třinácté MD zpět. Stejným způsobem ušijte celou řadu. Je to stejný princip jako při šití peyotových kroužků v náramku, ale místo 10ti sloupců šijete teď  16. 


Stejným způsobem ušijte 12 řad, počítáme 6 korálků na každé straně.
Peyotový proužek o 16ti sloupcích a 12ti řadách sešijte zipem do kroužku.


Nově vzniklý kroužek přišijte k tenkému proužku ušitého peyotu tak, aby byl kroužek vystředěný a korálky zipem zapadly do sebe. Obě nitě svažte několika uzlíky, zapošijte a ustřihněte.

#Náramek Materiál #Sklo #Korálky Náročnost #Střední Technika #Šití s korálky
Copyright © 2007-2023 Šárka JiřičnáNastavení soukromí