Tyhle šperky jsou velmi jednoduché, ale přitom efektní.
Ty ve stříbrné barvě pro vás připravila Kateřina Baciková a ten ve zlaté Šárka Rooya
Když jsem vymýšlela šperk na téma „Jaro - Sněženky“, vybavily se mi kromě nich i krásné Bledulky, které nám rostou nedaleko naší chaty na severu Čech. Ani jsem netušila, že Bledule jarní je v překladu „Spring Snowflake“, což znamená jarní sněhová vločka. A právě jí, se mé podání Bledulky, podobá více.
Obtížnost: 3
Text a foto: Daniela Lokajová
Obtížnost 3
Zima vůbec není špatná, zvlášť když napadne sníh a začne mrznout. Pak
je zajímavé pozorovat barvy krystalků sněhu. Mění se podle toho, jak na ně dopadá
slunce. Některé z barev zachytil můj náramek.
Text a schémata: Šárka Dvořáková
Hl. fotky: Šárka Rooya
Přiznám se bez skrupulí, že tento vzor jsem kdysi dávno vykoukala na internetu. Kdy přesně, ani kdo je jeho autorem si už nepamatuji, ale kdykoli jej oživím a ušiji podle něj náramek nebo náhrdelník, sklízí úspěch.
A protože i vám jistě z různých projektů zbývají krásné korálky, které už na samotný šperk nestačí, toto je způsob, jak jim vdechnout nový život. Moje rada: namixujte si svou vlastní směs! Pohrajte si s barevnými akcenty – u mého ledového mixu by stačilo zvolit zlatý rokajl a výsledný efekt v barevnosti tohoto čísla by byl úplně jiný, mnohem slavnostnější!
Autorka: Petra Koubová
Před časem jsme pro vás připravili detailní článek o malování na vodní hladinu barvičkami EBRU a mohli jste si s námi touto technikou udělat náramek.
Dnes budeme pokračovat a namalované obrázky si přeneseme na textil. Médium si připravíme stejně jako v předchozím článku. A i postup malování bude stejný. Na obrázku je taštička a obal na knihu, ale čtěte dál, dělali jsme boty, kapsičky, sáčky a spoustu dalšího :)
V podzimním čísle našeho časopisu jsme slíbili návod na tento krásný náhrdelník. Omlouváme se za zpoždění, jakmile nám ho autorka zašle, zveřejníme ho pro vás.
Malování na vodě je velice starobylá technika. Indie, Čína, Sibiř, Turkmenistán, Persie, Pákistán a dokonce starověký Egypt navzájem soupeří o právo původu.
Jeden z názvů Ebru je turecké mramorování papíru, přestože mramorové vzory představují pouze malou část tohoto hlubokého a nádherného umění.
Umění Ebru si předávali mistři svým žákům po celé generace, od listopadu 2014 je Ebru zapsáno do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
Pojďme si spolu ukázat základy této techniky a její různé použití.
Viděla jsem někde jako dekoraci stromeček ušitý z textilních růží. A pak jsem na půdě našla už trošku prošoupané, bavlněné povlečení. Z jedné strany mělo jemné růžové proužky a z té druhé už trochu vybledlé kytičky. A nápad byl na světě!
Len je přenádherný materiál v jakékoliv podobě. V kombinaci s bavlnou může být i přízí na letní topy nebo třeba na tuto dekoraci. V létě si ji užijte jako vázu pod pergolou a na podzim ji přeneste domů a díky rozzářenému světlu svíčky zútulní i temnější kout vašeho bytu.
Pokud neumíte háčkovat, potřebujete se naučit základní očka, pak je najdete ZDE