Návody

Materiál Náročnost Technika

Přívěsek: Bledule jarní

Když jsem vymýšlela šperk na téma „Jaro - Sněženky“, vybavily se mi kromě nich i krásné Bledulky, které nám rostou nedaleko naší chaty na severu Čech. Ani jsem netušila, že Bledule jarní je v překladu „Spring Snowflake“,  což znamená jarní sněhová vločka. A právě jí, se mé podání Bledulky,  podobá více.

Obtížnost: 3
Text a foto: Daniela Lokajová 

Náramek: Zimní slunce

Obtížnost 3

Zima vůbec není špatná, zvlášť když napadne sníh a začne mrznout. Pak

je zajímavé pozorovat barvy krystalků sněhu. Mění se podle toho, jak na ně dopadá

slunce. Některé z barev zachytil můj náramek.


Text a schémata: Šárka Dvořáková

Hl. fotky: Šárka Rooya


 

Dekorace: vázička z Infinity Beads - Korálki 3 a 4/2016

V jarním čísle časopisu Korálki byl otištěn inzerát firmy Estrela a na něm vázička. Ta vás, čtenáře natolik zaujala, že jste si psali o návod na ni. A tak ho šikovné ženy z Estrely v čele s paní Eliškou pro vás připravily. Korálky zakoupíte přímo ve firmě Estrela. 

Náhrdelník: Lávové kameny - bead quilling

Náhrdelník je šitý pomocí beadquillingu, u nás tato technika ještě není tak populární a rozšířená. Třeba se mezi Vámi čtenářkami objeví některé, které ji podlehnou stejně jako já. 

obtížnost: 3
autorka: Jana Fišerová

Obšití rivoli peyotovým stehem

Ve vánočním čísle 2015 najdete postup na vítězný šperk srpnového kola ČS šperkařské výzvy. Do časopisu se nám nevešel návod celý a to konkrétně první kroky - obšití rivoli. Pokud tedy nevíte jak na to, návod najdete zde.

Text: Karla Mokrošová  Foto: Radovan Mokroš

Náhrdelník: Charleston - Korálki 5/15

Tento náhrdelník vznikl na základě Československé šperkařské výzvy v kombinaci růžové a měděné, pro podzim přímo ideální. Do časopisu se nám nevešel celý, navíc nám redakční šotek skryl některá čísla obrázků, tak Vám přinášíme návod znovu celý, včetně speciálního šitého zapínání. Budeme se těšit, že se pochlubíte svými barevnými kombinacemi na FB časopisu Korálki nebo FB Korálkové školy.

 Text, foto a schémata: Darí Fejtková

Náhrdelník: Tropikana

Obtížnost: 3

Autorka Alexandra Lysenko se inspirovala soutěžním tématem Ovocný koktejl.

Dekorace: Kraslice se srdíčkem

Obtížnost: 3

Kraslice se srdíčkem je jednou z mnoha variací využití smykovacího výpletu při zdobení kraslic. V tomto případě je použit střídavý smykovací výplet.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2010

Časopis Korálki si můžete koupit v obchůdcích Rooya, na rooya.cz, ve vybraných obchodech s kreativními potřebami, na stáncích PNS. Předplatné zajišťuje firma Send Předplatné pro ČR a L.K. Permanent pro Slovensko.

Náramek: Ginevra de' Benci

Obtížnost: 3

V čísle Korálki 6/2011 na str. 24 je zveřejněn návod na náhrdelník Ginevra de' Benci. Kroužkováním s použitím Keltské vazby můžete vyrobit i náramek a přívěšek.

Náušnice: Květy paní nadlesní

Obtížnost: 3
 
O technice chainmaille jsme si už řekli, že vychází z techniky výroby rytířských košil, které chránily muže v boji. Je zajímavé, jak se postupem času technika související s bojem a zabíjením dostala až k něze kroužkových kvítků. Těch typů je bezpočet, když zadáte do prohlížeče heslo chainmaille flower, budete mít inspirace plno.  V tomto čísle přinášíme návod na kytičku, která využívá efektu kombinace několika barev. Samozřejmě, že výsledkem nemusí být jen náušničky – propojením (jak jinak než kroužky), vyrobíte i náramek či náhrdelník.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí