Návody

Materiál Náročnost Technika

Přívěsek: Granátové srdce

Tentokrát přinášíme návod na srdce drátované, přesněji vyrobené technikou wire-wrapping. Dá se to přeložit jako „omotávání drátu drátem“. Autorka poprvé šperky vyrobené touto technikou viděla na Fleru a od té chvíle se rozhodla sama se jí více věnovat.

Text a foto: Kateřina Balarinová
www.fler.cz/katerinela

archiv časopisu Korálki 2013/1

Náramek: Helix

Helix je latinský názov pre obyčajného slimáčika, ktorého nájdete na záhrade, ale znie to vznešene. Takisto tvar slimačej ulity patrí k najkrásnejším (najkrajším) a v drôtenom šperku k najobľúbenejším. Náramok je vyrobený z postriebreného drôtu technikou Wire Wrapping (alebo Wire Coiling). Výhodou je, že netreba kupovať žiadne hotové komponenty, pretože je celý ručne vyrobený.

text a foto: Katarína Kopecká

Z archivu časopisu Korálki č. 4/2012

Náramek: Rubínový svět

Technika wirewrapping je sice jednoduchá, ale náročná na čas a trpělivost. Ovšem efekt, který vzniká použitím černého drátu, je neoddiskutovatelný. Dalo by se nazvat trojrozměrnou grafikou!

Ketlování: očko

Na to, jak dělat očko, jsou dva názory. Zkuste oba a vyberte si, který způsob vyhovuje vám, oba jsou správně!

Ketlování: motané očko

Vyrobte si sami motané očko.

Jak použít French wire u zapínání

Drobná pružinka z drátu, která dosud nedostala české jméno, proto jí říkáme -french wire- francouzský drát. Přečtěte si, co nám o jeho použití napsala Zuzana Lachmanová. Text a foto: Zuzana Lachmanová

JIG destička: náhrdelník - obtížnost: pokročilý

Mnoho dotazů chodí na jigování čili práci na JIG SETu - destičce. Projdeme si spolu vytvoření jednoho ornamentu. Další už si určitě vymyslíte sami:-) 

Otevřený náušnicový závěs: obtížnost: začátečník

Chcete sladit svůj šperk naprosto perfektně do zelena, do modra nebo třeba do červena? Jenže náušnicové zapínání v těchto barvách jsem ještě nikde neviděla:-) Proč si ho jednoduše nevyrobit z lakovaného drátu?

Jak vytvořit pružinku

potřebujete pružinku na připojení kůže, stuhy nebo voskované šňůry k zapínání nebo k další části šperku. A právě tu vaši barvu nikde ne a ne koupit? Pomocí běžně dostupných pomůcek si ji snadno vyrobíte. Podívejte:-)

Dekorace: Kraslice se srdíčkem

Obtížnost: 3

Kraslice se srdíčkem je jednou z mnoha variací využití smykovacího výpletu při zdobení kraslic. V tomto případě je použit střídavý smykovací výplet.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2010

Časopis Korálki si můžete koupit v obchůdcích Rooya, na rooya.cz, ve vybraných obchodech s kreativními potřebami, na stáncích PNS. Předplatné zajišťuje firma Send Předplatné pro ČR a L.K. Permanent pro Slovensko.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí