Návody

Materiál Náročnost Technika

Náramek pro Rozmarýnu

Tento náramek je krásným a originálním doplňkem a přitom nedá příliš práce. Můžete si ho udělat i v jiné barevné kombinaci, použít nejen jinou barvu korálků, ale i jiný pokov bižuterních komponentů. Do skleněné bublinky si můžete dát, co vás napadne a vejde se do ní :) Kousky pírek, barevný písek, drobné komponenty....inspirovat se můžete i TADY  

Schéma: Zenová zahrádka

Schéma k projektu Katky Bacíkové Zenová zahrádka, který najdete v prázdninovém čísle časopisu na straně 13.

Náramek: Čtyřoký had

Jaro je v plném proudu, venku všechno kvete, voní a hraje všemi možnými barvami. A protože na jaře se probouzí i všelijaká ta žoužel, proč ne zrovna had? On ho tento náramek tak trochu i připomíná. A proč čtyřoký? Proto, že jsem k jeho ušití použila nové české čtyřdírkové korálky Quadra Tile!

                               Připravila: Růžena Mikulová

Prsten: Dome Ring

Asi každý si během vytváření svých šperků oblíbí nějaký materiál, tvar, či techniku. A pro mě jsou vždy takovou malou výzvou, kterou toužím zdolat, všechny nové tvary korálků. Zkusila jsem spojit stará známá kolečka, přidala k nim dvoudírkové trojúhelníčky, O-beads a Dome beads. Vznikl kouzelný prsten - snad se i vám jeho otočením splní každičké přání.

                                                                         Připravila: Petra Koubová

Náhrdelník: Korálková punčoška

Je to jednoduchý, rychlý a efektní způsob, jak si vyrobit šik náhrdelník nebo náramek. Korálková punčoška vám neudělá vrásky, jenom samou radost, a to jak při práci s ní, tak při nošení.

Náramek: Rock'n Roll

Tento výrazný náramek byl inspirován širokými, punkovými koženými náramky a také rokenrolem, jen je přizpůsoben do trochu ženštějšího stylu. Jde o šitý šperk, který se skládá ze dvou vrstev, spodní síťka je ušitá z drobného rokajlu a na horní vrstvu jsou použity lucerničky. Místo lucerniček se ale dají použít i jiné broušené korálky nebo perly.

Náramek: variace Podzimní fialkování - 5/2014

Návod na jeden z těchto náramků od Růženy Mikulové vyšel v Korálki 5/2014. Jeho zdařilá variace, která je  také na hlavní fotce, se nám už do časopisu nevešla a tak Vám jej nabízíme touto cestou. 

Náušnice: Indiánské

Obtížnost: 2

Takzvané indiánské náušnice jsou velmi stylovým letním doplňkem. Možnosti vzorů a barevných kombinací jsou nekonečné a výroba není nijak náročná. Před psaním tohoto článku mne velmi zajímalo, jestli tento typ náušnic někdy nějaký indián opravdu nosil, když už po nich mají jméno. Pátrala jsem na webu a v knihách, ale podařilo se mi najít pouze zmínky o použití cihlového stehu (anglicky brick stitch) kmeny Komančů a Čejenů, odkud je odvozen další název tohoto stehu - comanche stitch..

Náušnice: Jak z pomerančové kůry

Obtížnost 1

Inspirací na tyto veselé barevné náušničky byly ozdoby v koktejlech a různých letních drincích.

Náhrdelník: Tropikana

Obtížnost: 3

Autorka Alexandra Lysenko se inspirovala soutěžním tématem Ovocný koktejl.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí