Návody

Materiál Náročnost Technika

Náhrdelník: Jinovatka

Přiznám se bez skrupulí, že tento vzor jsem kdysi dávno vykoukala na internetu. Kdy přesně, ani kdo je jeho autorem si už nepamatuji, ale kdykoli jej oživím a ušiji podle něj náramek nebo náhrdelník, sklízí úspěch.

A protože i vám jistě z různých projektů zbývají krásné korálky, které už na samotný šperk nestačí, toto je způsob, jak jim vdechnout nový život. Moje rada: namixujte si svou vlastní směs! Pohrajte si s barevnými akcenty – u mého ledového mixu by stačilo zvolit zlatý rokajl a výsledný efekt v barevnosti tohoto čísla by byl úplně jiný, mnohem slavnostnější!

Autorka: Petra Koubová

Náhrdelník z eMMA beads

V podzimním čísle našeho časopisu jsme slíbili návod na tento krásný náhrdelník. Omlouváme se za zpoždění, jakmile nám ho autorka zašle, zveřejníme ho pro vás. 

Dekorace: vázička z Infinity Beads - Korálki 3 a 4/2016

V jarním čísle časopisu Korálki byl otištěn inzerát firmy Estrela a na něm vázička. Ta vás, čtenáře natolik zaujala, že jste si psali o návod na ni. A tak ho šikovné ženy z Estrely v čele s paní Eliškou pro vás připravily. Korálky zakoupíte přímo ve firmě Estrela. 

Náušnice: Léto po indiánsku - Korálki 4/2016

Návod na tyhle náušnice se nám do časopisu nevešel a tak vám ho přinášíme tady. 

Autorkou je Mirka Křepelková

Náhrdelník: Vílí zdobení

Z drobných a voňavých kvítků šeříků se narodila víla. Byla krásná, půvabná a  jemná -  jakoby stvořená z nejjemnějších sítí krajek. Na světě se jí moc líbilo. Přesto jí však ke štěstí něco scházelo. Vhodný a jedinečný šperk. Stále nemohla najít ten pravý. Všichni obyvatele hájku dali hlavy dohromady, ale pro vílu bylo všechno, co vymysleli a udělali příliš těžké. Smutkem a lítostí se jí z oček vykutálelo pár slziček. Já u toho byla, slzy sesbírala a ejhle! Vílí šperk je na světě a víla se zas může radovat. 

Přívěsek ve skleněné bublině: Malá květina - 2/2016

Tuhle malou kytičku můžete použít samostatně, ale protože je tak malinká, můžete si ji lepidlem (silikonovým nebo bižuterním) vlepit pod skleněnou bublinu, jako my. 

Autorka: Darí Fejtková

Obšití rivoli peyotovým stehem

Ve vánočním čísle 2015 najdete postup na vítězný šperk srpnového kola ČS šperkařské výzvy. Do časopisu se nám nevešel návod celý a to konkrétně první kroky - obšití rivoli. Pokud tedy nevíte jak na to, návod najdete zde.

Text: Karla Mokrošová  Foto: Radovan Mokroš

Náušnice: Vánoční stromečky - 06/2015

K vánocům patří vánoční stromeček, a protože mám ráda ty nejmenší korálky je ušit z TOHO 15/0.

Na celé náušnice je použit cihlový steh, ale můžete stromeček ušít i peyote stehem.

Přeji vám krásné slavnostní chvíle u tvoření, ale i u nošení těchto náušnic.

 

Text, foto a schémata: Darí Fejtková, www.dari.cz

Náhrdelník: Charleston - Korálki 5/15

Tento náhrdelník vznikl na základě Československé šperkařské výzvy v kombinaci růžové a měděné, pro podzim přímo ideální. Do časopisu se nám nevešel celý, navíc nám redakční šotek skryl některá čísla obrázků, tak Vám přinášíme návod znovu celý, včetně speciálního šitého zapínání. Budeme se těšit, že se pochlubíte svými barevnými kombinacemi na FB časopisu Korálki nebo FB Korálkové školy.

 Text, foto a schémata: Darí Fejtková

Náramek: Čtyřoký had

Jaro je v plném proudu, venku všechno kvete, voní a hraje všemi možnými barvami. A protože na jaře se probouzí i všelijaká ta žoužel, proč ne zrovna had? On ho tento náramek tak trochu i připomíná. A proč čtyřoký? Proto, že jsem k jeho ušití použila nové české čtyřdírkové korálky Quadra Tile!

                               Připravila: Růžena Mikulová

Copyright © 2007-2021 Šárka Jiřičná