Návody

Materiál Náročnost Technika

Prsten: Dome Ring

Asi každý si během vytváření svých šperků oblíbí nějaký materiál, tvar, či techniku. A pro mě jsou vždy takovou malou výzvou, kterou toužím zdolat, všechny nové tvary korálků. Zkusila jsem spojit stará známá kolečka, přidala k nim dvoudírkové trojúhelníčky, O-beads a Dome beads. Vznikl kouzelný prsten - snad se i vám jeho otočením splní každičké přání.

                                                                         Připravila: Petra Koubová

Přívěsek: 3D jehlan s rivolkami

Jako prémii pro předplatitele tentokrát přinášíme projekt se Swarovski rivolkami od Petry Koubové. Rivolky mají několik obrovských výhod: neuvěřitelnou škálu barev, tvarů i velikostí a také jejich cena příjemně překvapí. Jenže právě kvůli těmto výhodám se nám mohou zdát už trochu nudné, že? Pojďme si je tedy zkusit zpracovat zase trochu jinak, třeba ve 3D. Korálek z korálků ve tvaru jehlanu je dostatečně výrazný a zajímavý. Stačí jím protáhnout obruč (mezi sluníčky a crystalletkami) a neotřelý šperk je na světě.

Náramek: Rock'n Roll

Tento výrazný náramek byl inspirován širokými, punkovými koženými náramky a také rokenrolem, jen je přizpůsoben do trochu ženštějšího stylu. Jde o šitý šperk, který se skládá ze dvou vrstev, spodní síťka je ušitá z drobného rokajlu a na horní vrstvu jsou použity lucerničky. Místo lucerniček se ale dají použít i jiné broušené korálky nebo perly.

Náramek: variace Podzimní fialkování - 5/2014

Návod na jeden z těchto náramků od Růženy Mikulové vyšel v Korálki 5/2014. Jeho zdařilá variace, která je  také na hlavní fotce, se nám už do časopisu nevešla a tak Vám jej nabízíme touto cestou. 

Náhrdelník a náušnice: Hvězda podzimního nebe - jen pro předplatitele

Petra Koubová pro vás připravila tento půvabný set. Přihlaste se a vytvořte si ho podle podrobného návodu. Děkujeme, že si nás předplácíte! 

Náhrdelník: Rivoli jinak - jen pro předplatitele

 

Také máte doma spoustu sekaného trubičkového rokajlu, kterému jste neodolaly a teď vlastně nevíte co s ním? Zkuste z něj s námi vytořit klícky pro oblíbené Swarovski rivolky a uvidíte, jak jim trubičky budou slušet. Návod je na pouhé uvěznění rivolek. My jsme si ze zamřížovaných rivolek udělaly jednoduchý náhrdelník, ale samy vidíte, jak snadno můžete pokračovat ve výrobě náušnic, náramku nebo prstýnku.

Náramek: VLNY - co se nám nevešlo do čísla 4/2014

Nejedete letos k moři? Nevadí :) Tento náramek vás naladí a rozhoupe do letní pohody i při tvoření i při nošení. 

 

Autorka Renata Zajptová říká: 

"Asi všechny známe. Když se v nás začne prát šetrná hospodyňka s korálkářkou. Znám to i já, takže při nákupu korálků na tento náramek proběhl přibližně tento rozhovor:

Korálkářka: Jé, ty jsou krásný.

Hospodyňka: Máš zásobu korálků na 100 let.

Korálkářka: Ale ne tyhle, takový jsem ještě neviděla.

Hospodyňka: Co s nima budeš dělat?

Korálkářka: Nevím.

Hospodyňka: Hm, takže do sbírky!

Korálkářka: Ale ta ledová pohanka a ta hlaďoučká modrá a ty pestrý piggy…

Hospodyňka: Nedělej vlny…

Korálkářka: Buuuudu, buuuudu….

Tak tady je máte!"

Prsten sluníčkový - obtížnost 1 - Korálki 3/2014

Naše věrná čtenářka Míša Mansfeldová pro vás připravila jednoduchý prstýnek s korálky a píše:

Při výrobě tohoto šperku jsem se nechala inspirovat barvami zapadajícího slunce, jež prozáří večerní oblohu svou dech beroucí krásou.

Šablona: korálková výšivka Euglena Viridis - Korálki 2/2014

V jarním čísle časopisu Korálki vyšel návod na kuriózní korálkovou brož Edity Fetterové - Euglena viridis. Její schéma si můžete vytisknout u nás na webu....

Dekorace: Švestičky z naší zahrádky - 05/2013

Tento krásný projekt z dvoudírkových korálků Twin od Veroniky Ziminky Mrázikové se nám nevešel do podzimního čísla časopisu Korálki 05/2013 a tak se s vámi o něj podělíme aspoň tady.

Švestky můžete zavěsit jako náušnice, či přívěsek, anebo jimi dozdobit cokoliv ve svém bytě. Třeba kroužek na ubrousky, případně svíčku, jejichž čas opět se zkracujícími dny nastává....

 

text a schéma: Veronika Ziminka Mráziková

foto: Šárka Rooya

Copyright © 2007-2021 Šárka Jiřičná