Návody

Materiál Náročnost Technika

Náušnice: Mořská romantika na téma Regatta

Obtížnost: 2

Léto. Chci někam jet k moři...a tam.... bosýma nohama stojím uprostřed zálivu na jemňoučkém písku zlaté barvy.... v pravidelném šumění moje nohy omývá mírný příboj... od moře do tváří vane prohřátý, ale svěží slaný vzduch...
Tyto náušničky ve tvaru lodě vznikly jako výsledek snění o dovolené.

Náhrdelník: Žabí tlapky z Korálki 3/2009

Obtížnost: 2

Minulou sobotu bylo docela hezky, toulali jsme se v okolí našeho sídliště a zašli jsme až k jezírku, kde žijí žáby, jejichž kuňkání je v létě slyšet široko daleko. Četla jsem si u jezírka informační tabuli a najednou bylo jasno!! Na informační tabuli byl obrázek skokana zeleného, jehož nohy s vodnickými prstíčky mi připomněly vějířový herringbone…  a výsledek vidíte.

Dekorace: Jehelníček z Korálki 5/2009

Obtížnost: 1

Víte, jak vznikl dnes všemi oblíbený medvídek Teddy čili Teddy Bear? Byl to původně jehelníček! Zajeďte si do Muzea hraček v německém Mnichově, kde původnímu medvídkovi věnovali celou jednu část expozice a jeho historie je tam moc pěkně popsaná. Dnes si spolu ušijeme jehelníček daleko prozaičtějšího tvaru.

Náhrdelník: Rivolka ve vlnách - 3. místo soutěže Venkov, křídou na zdi

Obtížnost: 2

Jednou si takhle opět vzdychám u svého počítače nad nabídkou zaoceánských časopisů a u jednoho si  říkám "tohle nemůže být tak těžké, je tam jen rokajl, pár perliček a šité je to herinkem. Jen zjistit, jak se to asi tak korutí do těch vln, vždyť herringbone je tak jednoduchý a můj oblíbený steh. Na to musím přijít."
A tak, inspirována jedním obrázkem, jsem sedla a šila.

Náhrdelník: Zlatíčko z Korálki 5/2008

Obtížnost: 2

Paprsky slunce září stejně jako náhrdelníkové třásničky mezi vinutkami.

Náhrdelník: Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

Obtížnost: 2

V předstihu jen zdánlivě je tenhle srdíčkový náhrdelník. Valentýn je tady coby dup a potřebujeme přece chvilku na tvoření, ne? A co se týká barevnosti – přece víme, co dokáže malý červený doplněk udělat s přísně černobílým outfitem!

Přívěsek:Donut z Korálki 1/2008

Obtížnost: 2

Z již vyprodaného čísla časopisu Korálki 1/2008 jsme vybrali návod na přívěsek ve tvaru donutu.

Náušnice: Malé Lujain z Korálki 5/2010

Obtížnost: 2

Jednoho večera jsem došila náhrdelník s kvítkem. Přede mnou ležely zbytky korálku různých velikostí a barev. Celá souprava byla určená pro malou kouzelnou holčičku z Jordánska (odtud jméno projektu), která byla zároveň mou inspirací ve chvíli, kdy jsem zatoužila po originálních náušnicích. Autorka Mája Kolovratníková.

Návod byl zveřejněn v čísle Korálki 5/2010.

Náušnice: Námořníci z Korálki 4/2010

Obtížnost: 2

Půlku letního šatníku mám modro-bíle pruhovanou a půlku prázdnin trávím na Lipně na plachetnici. Proto určitě nepřekvapí mé každoroční veliké těšení na letní číslo časopisu s tématem „Léto, voda, prázdniny“. Dřív jsem vyšívala a tak jsem si zkusila převést předlohu na vyšívání do korálkové podoby. Použila jsem plochý čtvercový steh a vytvořila jsem náušnice pro hravé a odvážné vodačky.

Náramek: Pružný náramek z Korálki 1/2007

Obtížnost: 1

Pokud nejste příznivci zapínání náramků a hodinek, tak máme pro vás řešení v podobě pružného náramku.

Copyright © 2007-2021 Šárka Jiřičná