Návody

Materiál Náročnost Technika

Dekorace: Vánoční rybka

Kvůli inspiraci brouzdávám po internetu, a tam jsem našla i rybku z korálků, kterou jsem si přetvořila k obrazu svému, aby z ní mohla být vánoční ozdoba. Co se týče použití druhů korálků, můžou se různě kombinovat, např. ohňovky se sluníčky vypadají moc hezky. Rybka se skládá ze spojovaných „čtverečků“. Velikost rybky se odvíjí od zvolené velikosti korálků.

Obtížnost 2

Text a foto: Dana Krejčí

Ketlování: motané očko

Vyrobte si sami motané očko.

Ketlování: pružinka

Rádi byste si vytvořili pružinku a nevíte, jak na to? Podívejte se do následujícího návodu.

Spliter: Prstýnek s motýlem - obtížnost: pokročilý

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak si udělat prstýnek. Je to vlastně kroužek z drátu a na něm komponent, v tomto případě motýl, ozdobený rokajlem. Text a foto: Šárka Rooya

Otevřený náušnicový závěs: obtížnost: začátečník

Chcete sladit svůj šperk naprosto perfektně do zelena, do modra nebo třeba do červena? Jenže náušnicové zapínání v těchto barvách jsem ještě nikde neviděla:-) Proč si ho jednoduše nevyrobit z lakovaného drátu?

Jak vytvořit pružinku

potřebujete pružinku na připojení kůže, stuhy nebo voskované šňůry k zapínání nebo k další části šperku. A právě tu vaši barvu nikde ne a ne koupit? Pomocí běžně dostupných pomůcek si ji snadno vyrobíte. Podívejte:-)

Náušnice: Sněženky

Obtížnost: 2

Tihle stateční poslové jara, samotné symboly jarního rašení, nemohou v jarním čísle Korálki chybět. Letošní verze je hodně realistická a navíc znásobená, protože kytička tentokrát zdobí malé Fimo korálky. Návod popisuje výrobu náušnic, ale jeho součástí je i inspirace pro další využití nápadu.

Návod byl publikován v čísle Korálki 2/2010

Náušnice: Velikonoční trojka do ouška

Obtížnost: 1

Vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem lapačů prachu neboli dekorací k různým svátečním příležitostem, snažila jsem se vytvořit něco ryze velikonočního, ale zároveň nositelného. Napadaly mne věci jako pomlázka kolem krku, drátované vejce na klíče, korálková taštička ve tvaru slepice, ale nakonec to vyhrály vajíčkové náušnice v barvách jara s mini spirálkovými drátovanými vajíčky.

Prsten: Smaragdová perla

Obtížnost: 1

Návod byl publikován v čísle Korálki 1/2009.

Starší (samozřejmě i nová) čísla časopisu Korálki si můžete koupit na www.koralki.cz v rubrice Kusový prodej časopisu,
nebo v prodejnách Rooya.

Copyright © 2007-2024 Šárka JiřičnáNastavení soukromí